Nieznany utwór Red Hot Chili Peppers z Davem Navarro

Robert Skowronski
04.02.2016 07:57
Nieznany utwór Red Hot Chili Peppers z Davem Navarro Fot. East News

Minęły ponad dwie dekady od wydania krążka „One Hot Minute”. Wiecie już wszystko o tej płycie? Został udostępniony nieznany wcześniej utwór z tego wydawnictwa.

Album z 1995 roku jest jedynym, na którym w roli gitarzysty pojawił się Dave Navarro znany z Jane's Addiction zamiast Johna Frusciante. Krążkowi nie udało się pobić sukcesu „Blood Sugar Sex Magik”, znacznie lepiej poradziło też sobie kolejne wydawnictwo Red Hot Chili Peppers, czyli „Californication” z 1999 roku.

Sam Navarro po zakończonej trasie koncertowej wszedł ponownie z kolegami do studia. Jednak zmaganie się z uzależnieniem narkotykowym zakończyło się ostatecznie jego opuszczeniem szeregów kapeli w kwietniu 1998 roku.

Wydawać by się mogło, że już nigdy nie usłyszymy żadnych nowych dokonań gitarzysty z Red Hotami. Pozory lubią jednak mylić. Co prawda nie mamy do czynienia z żadnym premierowym kawałkiem, bo „Circle of the Noose” powstał podczas sesji nagraniowej do drugiego albumu z Navarro. Jest to niemniej pewna ciekawostka odsłaniająca rąbek tajemnicy tego, jak mógłby brzmieć następca „One Hot Minute”:

Utwór nie został udostępniony poprzez oficjalny profil zespołu. Czy mamy zatem do czynienia z falsyfikatem i zostaliśmy najzwyczajniej w świecie nabrani? Tę ewentualność możemy wykluczyć, gdyż sam Dave Navarro potwierdził autentyczność tej kompozycji przyznając, że przyczynił się do tej powstania:

O „Circle of the Noose” gitarzysta wspominał podczas wywiadu w 1997 roku:

Jeden z utworów, który zrobiliśmy jest najlepszą popową piosenką, której kiedykolwiek byłem częścią. Jest to pop w rozumieniu konstrukcji numeru: zwrotka, refren, zwrotka, refren, mostek, zakończenie. Uwielbiam go. Wykorzystaliśmy loop ścieżki wokalu Nusrata Fateha Ali Khana. Najlepszy sposób w jaki mogę opisać ten kawałek, to połączenie folku lat 60. z ideami lat 90., ale nie jest to w pełni folk, bo porusza emocje.

Tym czasem Red Hot Chili Peppers pracuje nad 11. studyjnym albumem. Anthony Kiedis wyznał, że prace są już na zaawansowanym poziomie:

Idziemy posłuchać piosenek i sprawdzić, czy możemy zrobić jeszcze coś lepszego.

Red Hot Chili Peppers nad nową płytą, która ma ukazać się w 2016 roku, pracuje z producentem o pseudonimie Danger Mouse. W przeszłości miał on do czynienia z m.in. Gorillaz i The Black Keys.

Jak Wam się podoba utwór „Circle of the Noose”?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.