Nosowska w coverze "Małomiasteczkowy" Podsiadły broni dzików przed odstrzałem

Aleksandra Degórska
10.01.2019 12:51
Katarzyna Nosowska|undefined Fot. Aneta Kwiatkowska/East News

Katarzyna Nosowska postanowiła sprzeciwić się odstrzałowi dzików i pod melodię utworu Dawida Podsiadły zaśpiewała swój tekst dotyczący dzików.

Dziki są głównym rezerwuarem wirusa ASF w środowisku, a z gmin, gdzie występuje ASF nie można eksportować świń i ich mięsa. Z tego też powodu rząd zdecydował się na odstrzał dzików na określonych terenach. Mówi się nawet o ilości 200 tysięcy dzików, które mają zostać odstrzelone w styczniu 2019. Wywołało to protesty m.in. organizacji ekologicznych i celebrytów. Również Katarzyna Nosowska postanowiła zareagować.

Nosowska w coverze "Małomiasteczkowy" Podsiadły broni dzików przed odstrzałem

Wokalistka udostępniła na swoim koncie na Instagramie krótkie nagranie, w którym pod melodię piosenki Dawida Podsiadły "Małomiasteczkowy" zaśpiewała swój własny tekst dotyczący dzików. Wokalista udostępniła również petycję dotyczącą odstrzału dzików.

Obejrzyjcie nagranie Nosowskiej:

Tekst piosenki Noswoskiej, choć zabawny, porusza ważny temat, o którym ostatnio dyskutuje cała Polska.

Co komu zawinił dzik,

Że zagłada czeka dzika,

Choć u Brzechwy dziki, zły,

To przecież tylko wers wierszyka.

Za afrykański pomór świń

Ukarać chcą leśnego włochacza,

Bez dzika to nie będzie ten las,

Który znamy ty i ja od dzieciaka.

Dzik nie umie bronić się sam,

Dzik chce liczyć na ciebie.

Dzik nie umie bronić się sam,

Dzik chce liczyć na ciebie.

Odstrzał dzików w Polsce

Ekolodzy uważają, że odstrzał dzików może spowodować wyeliminowanie gatunku z polskiej przyrody, jak również wpłynąć na liczebność innych gatunków, a co za tym idzie nawet przyczynić się do rozprzestrzenienia wirusa ASF. Na 10 stycznia 2019 zaplanowano spotkanie prezydenta Andrzej Dudy z ministrem środowiska Henrykiem Kowalczykiem, ministrem rolnictwa Janem Krzysztofem Ardanowskim i głównym lekarzem weterynarii Pawłem Niemczukiem. Minister środowiska zapewnia, że nie ma żadnych rządowych planów eliminacji dzików, co jednak nie satysfakcjonuje ekologów.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.