Dawid Podsiadło jest „Małomiasteczkowy”? Posłuchaj nowego utworu wokalisty

Maciej Koprowicz
06.06.2018 10:44
Dawid Podsiadło jest „Małomiasteczkowy”? Posłuchaj nowego utworu wokalisty Fot. kadr z wideo

Dawid powraca z nowym singlem, pierwszym od 2016 roku. Utwór „Małomiasteczkowy” zapowiada trzeci album artysty.

25-letni Dawid Podsiadło w ciągu kilku ostatnich lat stał się jedną z największych gwiazd polskiej muzyki. Nie zapomina jednak o swoich korzeniach.

Wokalista pochodzi z Dąbrowy Górniczej. 121-tysięczne miasto nie zalicza się do wielkich metropolii, ale Dawid uważa, że wcale nie jest to jego wadą.

Dawid Podsiadło w utworze „Małomiasteczkowy” 

Nowa piosenka Dawida Podsiadły, „Małomiasteczkowy” wydaje się być hołdem dla małych miast, których mieszkańcy są szczerzy i prawdziwi, co kontrastuje ze sztucznością życia wielkich aglomeracji. Muzyk w tekście zwrócił także uwagę na zanieczyszczenia, które są plagą polskich metropolii.

Dającemu do myślenia tekstowi towarzyszy chwytliwa, taneczna muzyka w konwencji indie popu. „Małomiasteczkowy” ma wszelkie dane, by zostać przebojem wakacji. Posłuchajcie sami:

Wydany 6 czerwca 2018 singiel zapowiada trzeci album Dawida Podsiadły, który ma ukazać się jesienią 2018. Poprzedni album wokalisty, „Annoyance & Disappointment” z przebojami „W dobrą stronę” i „Forest” ukazał się w 2015 roku.

Dawid Podsiadło na Open'er Festival 2018

Dawid Podsiadło wystąpi na tegorocznej edycji Open'er Festival. Zagra w Gdyni 7 lipca 2018. Wśród innych gwiazd imprezy, która odbędzie się w dniach 4-7 lipca 2018 w Gdyni są Arctic MonkeysDepeche Mode, Gorillaz, Nick Cave And The Bad Seeds, Massive AttackDavid ByrneGlass AnimalsBruno Mars i Chvrches.  Bilety są dostępne na eBilet.pl. Patronem medialnym Open'er Festival jest Antyradio.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.