Nothing But Thieves zapowiada 2. studyjny album

Aleksandra Degórska
23.05.2017 14:54
Nothing But Thieves zapowiada 2. studyjny album Fot. materiały prasowe

Jedna z najbardziej przebojowych młodych rockowych kapel zapowiada drugie wydawnictwo. Czego należy się spodziewać po tej płycie?

Muzycy znani z hitów „Wake Up Call” czy „Trip Switch” z debiutanckiej płyty „Nothing But Thieves” połączyli siły z producentem Mike'm Crossey’em, który pracował z The 1975, Arctic Monkeys, Twenty One Pilots. Rezultatem ich współpracy jest krążek „Broken Machine”, który do sprzedaży trafi 8 września 2017.

Singlem promującym cały materiał jest utwór „Amsterdam”, do którego powstało enigmatyczne wideo. Zobaczcie, jak prezentuje się ten kawałek:

Nothing But Thieves tak opowiedział o tej kompozycji:

Amsterdam powstał z miłości do wyrazistych, gardłowych refrenów. To jakby wokalista wypluwał słowa prosto w twarz! Ale jest tu też fragment stonowany, jakby cisza przed burzą. Nie mieliśmy go kompletnego przed wejściem do studia i to właśnie jeden z takich numerów, który wykluł się podczas procesu nagrywania. To musiał być kawałek, którym wrócimy do naszych fanów.

Debiutancki krążek sprzedał się w ilości ponad 250 tysięcy, a utwory z niego odtworzone były prawie 200 milionów razy w serwisach streamingowych. Tych pięciu muzyków przeszło drogę od małych klubów po przewodzenie największym europejskim festiwalom w Europie, Stanach a nawet Korei Południowej.

Są także ulubieńcami polskiej publiczności, przed którą występowali już wielokrotnie m.in. podczas Open’er Festival i już niedługo ponownie pojawią się w naszym kraju podczas 23. Przystanku Woodstock.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.