Nowa płyta Stone Temple Pilots z...

Urszula Drabińska
13.01.2015 13:21
Nowa płyta Stone Temple Pilots z... Fot. materiały prasowe

... Chesterem Benningtonem! W końcu usłyszymy coś więcej niż 5 piosenek na EP-ki „High Rise”. A co na to Scott Weiland?

O pierwszej poważnej płycie z nowym wokalistą na Twitterze poinformował basista Robert DeLeo.

To był wspaniały tydzień pisania nowych piosenek, tutaj w swojskiej, przyjaznej atmosferze… Nowe STP rozpoczyna się w poniedziałek… Bądźcie czujni…
stone-temple-pilots-studio

Głównym zajęciem Chestera Benningtona pozostaje Linkin Park, z którym w czerwcu 2014 roku wydał płytę „The Hunting Party”. Podczas jej promocji nie miał dużo czasu na pracę z Stone Temple Pilots. Muzycy po raz ostatni spotkali się w lipcu 2014 roku. Od 2013 roku, kiedy wokalista dołączył do zespołu, udało im się nagrać tylko 5 utworów na minialbum „High Rise”. W 2015 roku to się zmieni.

Z obrotu spraw zadowolony nie jest chyba pierwszy wokalista kapeli, wywalony w 2013 roku Scott Weiland. Niby ma swoją grupę, The Wildabouts, nawet nagrywa z nią płytę „Blaster”, ale gdyby pojawiła się okazja powrotu do pierwszej kapeli, nie powiedziałby „nie”.

Chodzi o rock and roll: nigdy nie powiesz nigdy.

Parę miesięcy temu oznajmił, że jeśli byłoby to możliwe, nie byłby pełnoprawnym członkiem zespołu, grałby tylko na festiwalach, by łatwo zarobić pieniądze. Chyba wierzy, że tym samym wspomógłby bardzo pozostałych muzyków…

Scott Weiland: Nikt nie kupuje Chestera

Czyżby nie wierzył w byłych kolegów? Czy może wciąż ma im za złe, że go wywalili, a na jego miejsce wzięli kogoś innego?

To tak, jakby STP zatrudniało Chestera Benningtona. Nagrali album i sprzedali go w 35 tys. egzemplarzy. To niewiarygodne, biorąc pod uwagę to, że STP sprzedawało się w 40 mln kopii. Jestem pewien, że zespół Chestera, Linkin Park, podobnie. Tym niemniej, to nie wypaliło. Ludzie tego nie kupowali.

A nasz naczelny, redaktor Michał Prokopowicz, kupił! I to na winylu.

stone-temple-pilots-vinyl

Kilkadziesiąt tysięcy sprzedanych minipłyt to mało? Czekamy na dłuższe nagranie.

Urszula Drabińska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.