Nowy utwór Alice in Chains został zainspirowany Chrisem Cornellem i Laynem Staleyem

Aleksandra Degórska
24.08.2018 17:11
Alice in Chains|undefined Fot. Mat Hayward/Getty AFP/EAST NEWS

Z piosenką „Never Fade” wiąże się dosyć smutna historia. Posłuchajcie utworu z nowej płyty Alice in Chains.

Jerry Cantrell z Alice in Chains wyznał dla Kerrang!, że nowa piosenka Never Fadebyła zainspirowana jego babcią, jak również Chrisem Cornellem i Laynem Staleyem. Zapewne do takich rozmyślań skłoniło go miejsce, gdzie zespół nagrywał swój nowy album Rainier Fog, którego premiera przypadła 24 sierpnia 2018.

Materiał powstał w Studio X, wcześniej znanego jako Bad Animals, gdzie Alice in Chains nagrał ostatni album ze Staleyem na wokalu w 1995 roku. Cantrell pisząc kawałek Never Fade postanowił, że nie wyjdzie ze studia dopóki nie napisze do końca piosenki dotyczącej jego wspomnień.

To właśnie w tym studio mocno rozmyślał nie tylko o zmarłym wokaliście:

Myślałem o mojej babci, która odeszła kilka miesięcy temu, wspominałem Layne'a Staleya i Chrisa Cornella, który odszedł miesiąc przed tym, jak zabrałem się zapisanie piosenki. Wszystko to się ze mnie wylało i w konsekwencji zaczęło już świtać. Oniosłem wrażenie, że było to ważne duchowe przeżycie. Nie mogło do tego dojść w innym miejscu.

Posłuchajcie, jak prezentuje się ten kawałek:

Muzycy Alice in Chains nadal wspominają Chrisa Cornella

Śmierć Chrisa Cornella była dla wszystkich szokiem. Muzyk popełnił samobójstwo w Detroit, w którym to grał koncert z Soundgarden. Rok po tym tragicznym wydarzeniu muzycy Alice in Chains postanowili oddać mu hołd wykonując na jednym z koncertów covery „Hunted Down” pochodzący z EP-ki „Screaming Life” i „Boot Camp” z płyty „Down on the Upside”.

Najnowszy studyjny album Alice in Chains to 6. w jego karierze. Za produkcję odpowiada Nick Raskulinecz, który już wcześniej współpracujący z zespołem. Na pierwszy singiel wybrano kompozycję „The One You Know”.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.