Organek pokazał życie imigrantów w Polsce w nowym klipie. Zobacz teledysk do "Samoloty" [WIDEO]

21.06.2022 12:01
Organek Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Organek podzielił się najnowszym klipem "Samoloty". Jak prezentuje się to nagranie?

Organek zaprezentował teledysk do single "Samoloty". Utwór pochodzi z ostatniej płyty zatytułowanej "Na razie stoję, na razie patrzę". Zobaczcie, jak prezentuje się teledysk, którego reżyserem jest Marek Skrzecz, a autorem zdjęć Kacper Sędzielewski.

Polecamy

Organek pokazał życie imigrantów w Polsce w nowym klipie. Zobacz teledysk do "Samoloty" [WIDEO]

W utworach Organka ogromną rolę odgrywa tekst. Tomasz Organek, który napisał słowa do utworu "Samoloty" przyzwyczaił słuchaczy do tego, iż w swojej twórczości porusza bardzo ważne tematy. Tak mówi o "Samolotach":

Za każdym razem, kiedy patrzę w niebo i widzę lecący samolot, czuję coś w rodzaju tęsknoty za czymś bliżej nieokreślonym. Tęsknoty za podróżą, ucieczką, za lepszym życiem, ludźmi, których nie ma. I o tym jest właśnie ta piosenka. O pustce, której nijak nie da się wypełnić.

Zobaczcie, jak prezentuje się najnowszy teledysk Organka:

Reżyser Marek Skrzecz dodaje:

Każdy z nas o czymś marzy lub za czymś tęskni. Gdy do tego dodamy swoich bliskich lub wspomnienia z dzieciństwa to zaczynają pojawiać się uczucia, które łączą nas wszystkich, bez względu na płeć, wiek czy narodowość. Angażując do wideoklipu prawdziwych bohaterów chciałem w autentyczny sposób opowiedzieć widzom właśnie o tych prostych, a zarazem bardzo ważnych uczuciach.

Tytuł doskonale koresponduje z okładką wydawnictwa – zdjęciem Karola Kacperskiego (projekt graficzny autorstwa Anety Doromiejczuk), o której zespół mówił tak:

Czasy są niepewne, a zwroty akcji szybkie. Wszyscy stoimy i patrząc w dal zastanawiamy się co się stanie. Obserwujemy i próbujemy wyciągać wnioski. Okładka powstawała długo, bo szukaliśmy sposobu jak uchwycić ducha teraźniejszości. Mamy nadzieję, że to się udało.

3 czerwca rozpoczęła się letnia trasa koncertowa Organka. Najbliższy występ zespołu odbędzie się 23 czerwca w Toruniu, dzień później kapela zagra w Stargardzie. W planach są również koncerty m.in. w Katowicach, Szczecinie, Krakowie czy Łebie.

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.