Organek pokazał życie imigrantów w Polsce w nowym klipie. Zobacz teledysk do "Samoloty" [WIDEO]

21.06.2022 12:01
Organek Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Organek podzielił się najnowszym klipem "Samoloty". Jak prezentuje się to nagranie?

Organek zaprezentował teledysk do single "Samoloty". Utwór pochodzi z ostatniej płyty zatytułowanej "Na razie stoję, na razie patrzę". Zobaczcie, jak prezentuje się teledysk, którego reżyserem jest Marek Skrzecz, a autorem zdjęć Kacper Sędzielewski.

Polecamy

Organek pokazał życie imigrantów w Polsce w nowym klipie. Zobacz teledysk do "Samoloty" [WIDEO]

W utworach Organka ogromną rolę odgrywa tekst. Tomasz Organek, który napisał słowa do utworu "Samoloty" przyzwyczaił słuchaczy do tego, iż w swojej twórczości porusza bardzo ważne tematy. Tak mówi o "Samolotach":

Za każdym razem, kiedy patrzę w niebo i widzę lecący samolot, czuję coś w rodzaju tęsknoty za czymś bliżej nieokreślonym. Tęsknoty za podróżą, ucieczką, za lepszym życiem, ludźmi, których nie ma. I o tym jest właśnie ta piosenka. O pustce, której nijak nie da się wypełnić.

Zobaczcie, jak prezentuje się najnowszy teledysk Organka:

Reżyser Marek Skrzecz dodaje:

Każdy z nas o czymś marzy lub za czymś tęskni. Gdy do tego dodamy swoich bliskich lub wspomnienia z dzieciństwa to zaczynają pojawiać się uczucia, które łączą nas wszystkich, bez względu na płeć, wiek czy narodowość. Angażując do wideoklipu prawdziwych bohaterów chciałem w autentyczny sposób opowiedzieć widzom właśnie o tych prostych, a zarazem bardzo ważnych uczuciach.

Tytuł doskonale koresponduje z okładką wydawnictwa – zdjęciem Karola Kacperskiego (projekt graficzny autorstwa Anety Doromiejczuk), o której zespół mówił tak:

Czasy są niepewne, a zwroty akcji szybkie. Wszyscy stoimy i patrząc w dal zastanawiamy się co się stanie. Obserwujemy i próbujemy wyciągać wnioski. Okładka powstawała długo, bo szukaliśmy sposobu jak uchwycić ducha teraźniejszości. Mamy nadzieję, że to się udało.

3 czerwca rozpoczęła się letnia trasa koncertowa Organka. Najbliższy występ zespołu odbędzie się 23 czerwca w Toruniu, dzień później kapela zagra w Stargardzie. W planach są również koncerty m.in. w Katowicach, Szczecinie, Krakowie czy Łebie.

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.