Organek wykonał "Mury" w geście wsparcia dla Białorusi [WIDEO]

30.09.2020 11:19
Organek|north Fot. Romana Makówka/Antyradio.pl

Na koncercie "Solidarni z Białorusią" wybrzmiały "Mury" Kaczmarskiego w wykonaniu Organka. Natalia Nykiel zaśpiewała "Po co wolność" Kultu. 

26 września 2020 roku na Stadionie Narodowym w Warszawie odbył się wyjątkowy koncert pod hasłem "Solidarni z Białorusią". 8 tysięcy widzów i wielu znamienitych artystów wyraziło swój sprzeciw wobec łamania praw człowieka oraz zasad demokracji na Białorusi. Jak informowali organizatorzy inicjatywy, wydarzenie miało być symbolem wsparcia społeczeństwa białoruskiego w walce o wolność.

Organek zagrał "Mury". Gest wsparcia dla Białorusi

Wydarzenie transmitowano w telewizji, a uczestnictwo w koncercie na miejscu było bezpłatne. Włodzimierz Dola, prezes operatora PGE Narodowego podkreślał, że w związku z pandemią obiekt został dostosowany do obowiązujących przepisów oraz zadbano o bezpieczeństwo widzów i artystów.

Przeczytaj także

Wśród gwiazd, które pojawiły się na scenie Stadionu pojawił się zespół Perfect, który wykonał swój słynny protest song "Chcemy być sobą". Podczas wyjątkowego wydarzenia zaśpiewała też Natalia Nykiel, która sięgnęła po utwór Kultu idealnie pasujący do okazji - "Po co wolność". Z kolei utwór "Mury" Jacka Kaczmarskiego wykonał Organek.

Zapis klimatycznego występu możecie zobaczyć poniżej:

Przeczytaj także
Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.