Oto najlepszy gitarzysta ostatniej dekady według Guitar World

05.12.2019 16:47
Gitarzysta|undefined Fot. shutterstock.com

Czy zgodzicie się z takim wyborem czytelników Guitar World?

Wybór najlepszego muzyka w jakiejkolwiek dziedzinie jest trudnym zadaniem. Wśród gitarzystów mamy różne szkoły i różnych mistrzów, których można poznać po pierwszych dźwiękach instrumentu. Jak wybrać tego najlepszego? Jedni będą porównywać wszystkich do Jimiego Hendrixa, inni zwrócą uwagę na młode talenty, jeszcze inni na może mniej znanych, ale bardzo ciekawych muzyków.

Oto najlepszy gitarzysta ostatniej dekady według Guitar World

Magazyn Guitar World postanowił zapytać swoich czytelników o zdanie i okazało się, że najlepszym gitarzystą ostatniej dekady jest Mark Tremonti. To właśnie były muzyk Creed zdobył najwięcej głosów wśród fanów Guitar World.

Mark Tremonti postanowił podziękować za to wyróżnienie:

Nie potrafię wyrazić, jak jestem wdzięczy i zaszczycony tym wyróżnieniem! Wielu gitarzystów z tej listy nadal mnie inspiruje i jestem dumny, że należę do tej grupy. Dziękuję wszystkim, którzy do tego się przyczynili!

Przeczytaj także

Obecnie Mark Tremonti promuje najnowszy album Alter Bridge, który ukazał się 18 października 2019. Album "Walk The Sky" powstał na bazie kompletnych pomysłów na utwory, stworzonych przez Kennedy'ego i Tremontiego, a następnie utwory te szlifowane były przez cały zespół i w ten sposób narodził się "Walk The Sky". Różni się to od poprzedniej metody grupy (od drugiej płyty "Blackbird"), w której Kennedy i Tremonti nad swoimi indywidualnymi pomysłami i riffami pracowali z producentem Michaelem "Elvisem" Baskette.

Zobacz także: Mark Tremonti opowiedział o trudnych początkach Alter Bridge

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.