Papa Emeritus III zdemaskowany?

Robert Skowronski
11.10.2015 16:17
Papa Emeritus III zdemaskowany? Fot. kadr z wideo

Muzycy zespołu Ghost ściśle strzegą swojej prawdziwej tożsamości występując w maskach, jedynie Papa Emeritus III delikatnie uchyla rąbka tajemnicy grając w makijażu. Czy w końcu możemy mieć pewność kim tak naprawdę jest wokalista szwedzkiej grupy?

Kilka sław metalu spotkało się wspólnie w Nowym Orleanie, wśród tych osób znaleźli się Phil Anselmo, Glenn Danzig czy Sean Yseult. Osobą, która zamieściła wspólne zdjęcie na Twitterze był zaś Tommy Victor, gitarzysta Danziga i frontman grupy Prong:

123

Zastanawiające jest to, że muzyk wspomina w tweetcie o Ghost. Wygląda na to, że jegomość prezentujący swoją klatkę piersiową to właśnie Papa Emeritus III. Kim on jest? To Tobias Forge, muzyk zespołów Magna Carta Cartel, Repugnant i Subvision. Pewności co do rozszyfrowania tożsamości wokalisty Ghost nie możemy mieć, ale podobieństwo jest wyraźnie zauważalne:

papa Fot. foto: Twitter/TommyVictor; kadr z wideo

Jeden z Bezimiennych Ghouli wyjawia to dlaczego zespół zdecydował się na taki wizerunek i zatajenie swojej tożsamości:

Powód, dla którego ten zespół działa w taki sposób na jaki postawiliśmy polega na tym, że nie chcieliśmy, aby nie skupiano się na nas. Jednak z czasem zauważyliśmy, że to nieuniknione. Myśleliśmy, że cała nasza mistyfikacja zakończy się zaledwie tydzień po wydaniu pierwszej płyty. Byliśmy zupełnie zbici z tropu, gdy tak się jednak nie stało. Nie mam pojęcia jak nam się to udało. 

Inny z Ghouli mówi zaś o graniu na scenie z Ghost, które jego zdaniem wzbudza poczucie samotności. Po prostu naciąga się na twarz maskę i jest się od tego momentu zdanym na samego siebie. Komunikacja zamiera na półtorej godziny i ustępuje miejsca ciemności.

Jest kilka osób, które doskonale znają tożsamość członków Ghost - wśród nich znajduje się James Hetfield, który często widuje muzyków w samej bieliźnie oraz Dave Grohl, który sam na parę koncertów stał się Bezimiennym Ghoulem i grał z grupą na perkusji podczas występów na żywo.

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.