Papa Emeritus IV obejmie rządy nad kościołem Ghosta

Maciej Daszuta
15.11.2016 10:03
Papa Emeritus IV obejmie rządy nad kościołem Ghosta Fot. kadr z wideo + hrabia pejnta

Ghost opublikował 16 września 2016 roku EP „Popestar”, a członkowie enigmatycznej kapeli wskazywali, że wkrótce pojawi się nowy album. Te wypowiedzi zdaje się potwierdzać klip sugerujący, że nastąpiła zmiana na stanowisku namiestnika ghostowej sekty - na tronie zasiądzie Papa Emeritus IV.

Ghost opublikował krótki klip, który wskazuje na to, że niedługo na tronie okultystycznej stolicy piotrowej zasiądzie Papa Emeritus IV. Oczywiście nie będzie on ani trochę podobny do poprzednich głów satanistycznego kościoła Ghosta, a jego garbaty nos w najmniejszym stopniu nie będzie przypominał nosa Tobiasa „Mary Goore'a” Forge'a z Repugnant. Spokojnie można założyć, że kolejna twarz Papy Emeritusa będzie jeszcze młodsza, co jest zapewne efektem magicznych eliksirów. Jak tak dalej pójdzie - następnym Papa Emeritusem zostanie noworodek.

Najczęściej tuż po tym, jak z komina satanistycznego Watykanu fani zobaczyli biały dym mogli spodziewać się małej trasy, a przynajmniej specjalnego koncertu, podczas którego mieli okazję zapoznać się z poglądami i najświeższymi encyklikami nowego papieża. Chwilę później dowiadywaliśmy się zazwyczaj o następnym krążku kapeli.

Siostra Imperatorka obwieszcza w poniższym klipie początek rządów czwartej inkarnacji Papy Emeritusa i zauważa, że członkowie zespołu nie są lepsi od byle sprzątacza, a ich instrumenty, podobnie jak miotła...

Są ledwie narzędziami do wykonywania Jego wspaniałego dzieła.

Jego, czyli Szatana, oczywiście.

Zresztą zobaczcie sami jej gorliwe kazanie:

Zwykle nadejście nowego namiestnika kultu Lucyfera zwiastowało nowy album i zapewne tak też będzie tym razem, szczególnie biorąc pod uwagę wypowiedzi bezimiennych ghouli na temat ostatniej EP kapeli, Popestar, która jest podobno kompilacją utworów, które miały być bonusami na nowej płycie.

Trasa promująca EP-kę „Popestar” zakończyła się 12 listopada 2016 roku, a kapela szczególnie nie kryła się ostatnio z tym, że trwają pracę nad nowym albumem. Mało konkretna data premiery tego krążka została jak dotąd określona na jesień 2017 roku, jednak zmiana papieża i jego prawdopodobna chęć pokazania, że zasłużył na piastowane stanowisko może zwiastować wcześniejsze wydanie krążka.

Kto wie, co szykuje dla nas tym razem Ghost? Jedno jest pewne - skoro poprzednik aktualnego Papy Emeritusa zmarł lub został otruty - możemy spodziewać się kolejnych zmian w okultystycznej sekcie czekającej na każde skinienie głowy tego kultu. Czy rzeczywiście wkrótce nadejdzie kolejny album Ghost - tego dowiemy się zapewne niebawem.

Maciej Daszuta Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.