Pastor przeanalizował tekst utworu Slayera "Disciple": Bóg rzeczywiście może nienawidzić

Aleksandra Degórska
25.03.2019 17:39
Pastor przeanalizował tekst Slayera|undefined Fot. kadr z wideo

Czy teksty Slayera mogą oburzyć osoby wierzące? Pastor przyjrzał się dokładnie piosence Slayera z płyty "God Hates Us All".

Zgłębiając teksty Slayera niektórzy mogą poczuć się nieco nieswojo - opowieści o szatanie, seryjnych mordercach, aborcji, nazistach, nekrofilii i innych rzeczach, które u niektórych mogą wywołać mdłości. Taka tematyka sprawiła, że pojawiły się głosy oskarżające Slayera o propagowanie nazizmu oraz satanizmu. Oskarżenia te jednak wyglądają trochę zabawnie, gdy weźmie się pod uwagę fakt, że Tom Araya jest katolikiem. Czy jednak teksty Slayera rzeczywiście mogą oburzyć osoby wierzące? Sprawie postanowił przyjrzeć się bliżej YouTuber, który jest pastorem i komentuje piosenki z punktu widzenia chrześcijanina.

Pastor przeanalizował piosenkę Slayera "Disciple"

Internauci poprosili, by pastor przesłuchał "Disciple" z albumu "God Hates Us All". Duchowny przyznał, że pierwszy raz zetknął się z muzyką Slayera w dzieciństwie i uderzyła go wówczas ta "mroczna" muzyka, jak również zdaje sobie sprawę, że w tekstach jest sporo antyreligijnych postulatów.

Przeczytaj także

Pastor wraz ze swoim synem postanowił przyjrzeć się tekście piosenki Slayera i skomentować takie zagadnienia, jak ślepe podążanie za Bogiem, jak również sam pomysł, że "Bóg nas nienawidzi". Pastor wyznał, że Slayer ma rację i dokładnie wyjaśnił na podstawie fragmentów z Biblii, dlaczego tak się dzieje (16:27 minuta nagrania).

Slayer zagra koncert w Polsce w 2019

Zespół już niedługo pojawi się w Polsce. Slayer zagra koncert w Arenie Gliwice 4 czerwca 2019 w ramach trasy World Final Tour. Będzie to prawdopodobnie ostatnia okazja, by zobaczyć kapelę na żywo w naszym kraju.

>> TUTAJ KUPISZ BILET NA KONCERT SLAYERA << 

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.