Paul McCartney dołącza do supergrupy Cooper – Perry – Depp

Urszula Drabińska
06.03.2015 18:21
Paul McCartney dołącza do supergrupy Cooper – Perry – Depp Fot. AFP / East News

Zespół Hollywood Vampires ledwo powstał, a już ściąga do siebie kolejne sławy. Jak to robią?

Paul McCartney wpadł do studia, by razem z Alice Cooperem, Joe Perrym i Johnnym Deppem pod szyldem Hollywood Vampires wykonać swoją kompozycję sprzed wielu lat. Gitarzysta Aerosmith zdradza, co przekonało byłego członka The Beatles do nagrywania z nimi.

Dedykujemy to wszystkim przyjaciołom, których traciliśmy przez lata przez narkotyki i alkohol. Zapraszamy ludzi, by przyszli i nagrali covery ich piosenek.

W pierwszej odsłonie chcą złożyć hołd muzykom brytyjskiego zespołu Badfinger – Pete’owi Hamowi i Tomowi Evansowi, którzy w 1969 roku z kompozycji McCartneya uczynili przebój. On sam piosenkę „Come and Get It” wykonywał publicznie bardzo, bardzo rzadko. Zdarzyło się tak na przykład w Bolonii w 2011 roku.

W tym roku przed nagraniem utworu trzeba było go sobie dobrze przypomnieć. W trakcie prób w studiu Joe Perry zdążył wypytać McCartneya o jego powstanie.

Żartowałem sobie z nim i powiedziałem „Pewnie napisałeś to w 20 minut”, a on odpowiedział: „Tak w istocie było. Wiedziałem, że potrzebna jest jakaś piosenka dla tego zespołu. Zszedłem na dół, zagrałem ją na pianinie, pojechałem na Abbey Road godzinę przed pozostałymi Beatlesami, wykonałem ją na wszystkich instrumentach, nagrałem demo i dałem piosenkę Badfinger”.

Muzyk wspomógł wampiry w studiu nagraniowym, ale raczej nie zobaczymy go na jednej scenie razem z Deppem, Cooperem i Perrym.

Trio jak dotychczas zapowiedziało tylko jeden koncert – podczas festiwalu Rock in Rio w dniach 19-27 września 2015 roku. Wcześniej powinna ukazać się płyta z wziętymi na warsztat kolejnymi utworami nieżyjących kolegów.

Urszula Drabińska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.