Perkusista Foo Fighters: Nowe U2 brzmi jak pierd!

Magda Słomka
12.11.2014 11:58
Perkusista Foo Fighters: Nowe U2 brzmi jak pierd! Fot. facebook.com

Kolejne kontrowersje wokół niesławnego najnowszego albumu irlandzkiej formacji... Tym razem niepochlebną opinię zespołowi U2 wystawił Taylor Hawkins. Dlaczego tak bardzo nie podoba mu się „Songs of Innocence”?

Gorzkie słowa padły z ust perkusisty Foo Fighters, który postanowił skomentować nietypowy sposób wydania najnowszej płyty, jak i ją „zrecenzować”.

Co się stało z U2? Na tym albumie nie ma niczego, co byłoby wielkie. Słuchałem go raz i w jakikolwiek sposób byście go nie odtworzyli, brzmi jakby ktoś puścił bąka!

Przypomnijmy dlaczego nowy longplay Irlandczyków wywołuje tyle napięć... Muzycy postanowili udostępnić w całości za darmo płytę w serwisie iTunes. To nie tak, że krążek po prostu był dostępny dla tych, którzy wykażą zainteresowanie i pobiorą go samodzielnie. Płyta pojawiła się na kontach użytkowników automatycznie, bez pytania kogokolwiek o zgodę. W rezultacie „Songs of Innocence” ściągnęły 33 miliony fanów. Dużo? Wcale nie tak bardzo, biorąc pod uwagę fakt, iż dostęp do niej miało aż pół miliarda osób. Firma Apple odpowiedziała na prośby oraz protesty użytkowników i udostępniła aplikację umożliwiającą usunięcie albumu z ich kont.

Ozzy Osbourne, Sharon Osbourne, Keith Nelson z Buckcherry, muzycy grupy Foo Fighters i wielu innych nie bało się publicznie powiedzieć co sądzą o takim przedsięwzięciu. Według nich, U2 pogłębia tendencję spadkową sprzedaży na rynku płytowym. Taylor Hawkins kolejny raz nie szczędził krytyki zespołowi...

Według mnie, oni myśleli, że to będzie wspaniały pomysł. Każdy, kto ma iPhone'a będzie miał ich płytę. I to za darmo! Prawdopodobnie stwierdzili, że to fantastyczna sprawa, jednak nie wzięli pod uwagę tego, że to wszystko kojarzyć się może trochę z Big Brotherem... Masz nową płytę U2 i nie możesz się jej pozbyć! Trzeba było wymyślić specjalną aplikację, żeby móc to zrobić. To straszne.

Czy po takiej rekomendacji U2 zostanie w Waszym iTunesie?

Magda Słomka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.