Piotr Grudziński nie żyje. Miał 40 lat

Magda Słomka
21.02.2016 15:33
Piotr Grudziński nie żyje. Miał 40 lat Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Gitarzysta zespołu Riverside zmarł 21 lutego 2016 roku. Przyczyny śmierci muzyka na razie nie są znane.

Przed godziną 15.00 tego samego dnia zespół Riverside opublikował na swoim fanpage’u tragiczną wiadomość o tym, że Piotr Grudziński, wieloletni gitarzysta kapeli, nie żyje.

Piotr Grudziński urodził się 15 marca 1975 roku w Warszawie. Znany był jako muzyk, kompozytor i instrumentalista. Muzyk w 2001 roku zainicjował powstanie zespołu Riverside wraz z Piotrem Kozieradzkim – byłym członkiem zespołu Hate. Artyści zaprosili do współpracy wokalistę i basistę Mariusza Dudę oraz Jacka Mielnickiego – klawiszowca - którego w 2003 roku zastąpił Michał Łapaj.

Grupa przez cały okres działalności wydała sześć studyjnych albumów zdobywając popularność nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Ostatni studyjny krążek Riverside to „Love, Fear And The Time Machine” wydany 4 września 2015 roku, z którego pochodzi singiel zatytułowany „Discard Your Fear”.

Serwis Antyradio.pl miał zaszczyt gościć w studiu „Serakos” w trakcie nagrywania „Love, Fear And The Time Machine” i porozmawiać z Piotrem Grudzińskim oraz Mariuszem Dudą o planach zespołu Riverside związanych z promocją płyty.

Składamy kondolencje rodzinie i bliskim Piotra Grudzińskiego.

Magda Słomka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.