Riverside: Chcemy być zespołem z klasą [VIDEO]

Magda Słomka
16.06.2015 12:53
Riverside: Chcemy być zespołem z klasą [VIDEO] Fot. Antyradio.pl

Serwis Antyradio.pl gościł w studiu Serakos w czasie nagrywania nowej płyty zespołu Riverside. Co o kolejnym krążku, planach zespołu i występie na Metal Hammer Festival 2015 powiedzieli Mariusz Duda i Piotr Grudziński? Zajrzyjcie z nami do studia!

Kiedy odwiedziliśmy studio nagraniowe, którego właścicielami są Magda i Robert Srzedniccy, rejestracja nowego materiału Riverside miała się ku końcowi. Muzycy chcą żeby album „Love, Fear and the Time Machine” ukazał się już we wrześniu 2015 roku.

Wokalista opowiedział o tym, kto zajmie się miksem i masteringiem nowego krążka...

Wszystkie nasze płyty produkujemy sami i sami ustalamy jak to ma wyglądać i jak to ma brzmieć. (...) Wspólnymi siłami z Robertem i z Magdą ustalamy wizję oraz kolor i radzimy sobie świetnie bez pomocy osób trzecich.

Zapytaliśmy Mariusza Dudę czy w trakcie nagrań utwory, które znajdowały się na demówce Riverside, bardzo się zmieniły w porównaniu do pierwotnej wersji.

Demo na początku miało czterdzieści parę minut. Potem po jego wysłuchaniu dodaliśmy dwa nowe utwory. Stwierdziłem, że jeszcze czegoś tam brakuje i dodałem te kawałki. Teraz płyta zamyka się w godzinie. Odkąd nagrywamy - od marca - trzymamy się demo. Pojawiają się niuanse, ale generalnie trzymamy się planu.

O tym, jak będzie brzmieć „Love, Fear and the Time Machine” i do czego nawiązuje tytuł albumu dowiecie się z wideo!

Wakacje to festiwale. We wrześniu zaś Riverside wybiera się na koncerty do Chile, Brazylii i Meksyku. Czym według wokalisty różni się tamtejsza publiczność, którą muzycy mieli już okazję poznać w ostatnim z krajów?

W Meksyku ludzie reagują bardzo spontanicznie. Rzekłbym nawet, że reagują bardziej spontanicznie niż wszyscy fani w Europie razem wzięci. Ale słyszałem plotki, że w Brazylii i w Chile jest trzy razy głośniej...

W 2016 roku światło dzienne ma ujrzeć biografia zespołu Riverside. Mariusz Duda opowiedział o tym, dlaczego muzycy zdecydowali się na takie wydawnictwo.

Biografią zajmuje się Maurycy Nowakowski, który napisał już kilka książek biograficznych, między innymi Petera Gabriela, Genesis, Phila Collinsa... Teraz będzie Riverside. Bardzo nam miło i cieszymy się, że ktoś się tego podjął. Na samym początku myśleliśmy, że jest trochę za wcześnie na biografię Riverside, ale z drugiej strony życie jest krótkie i kiedy jak nie teraz? W dzisiejszych czasach wszystko dzieje się tak szybko, że może za 5 lat nie byłoby chętnego do napisania tej książki, więc korzystamy z okazji.

Kapela wystąpi na Metal Hammer Festival, który odbędzie się już 27 czerwca 2015 roku w katowickim Spodku. Co specjalnego Riverside przygotował na ten występ? O tym oraz o planach i celach zespołu na przyszłość dowiecie się z drugiej części wywiadu!

Czekacie na nową płytę Riverside?

Magda Słomka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.