Policja ratowała metalowców, bo myślała, że są sektą i chcą popełnić rytualne samobójstwo

Aleksandra Degórska
12.04.2018 12:43
Grupa fanów metalu|undefined Fot. shutterstock.pl

Gdy chodzisz w czarnych ciuchach i spędzasz wolny czas na odludziu niektórzy mogą pomyśleć, że coś jest z tobą nie tak...

Sporo osób stereotypowo sądzi, że metalowcy to członkowie sekty, którzy marzą tylko o dziewicach, szatanach i innych okropnościach. Nie wierzycie? Poniższa historia, która wydarzyła się w Szkocji pokazał, że trzeba uważać, gdy idzie się na odludzie w czarnych ciuchach popić piwko i posłuchać metalu.

Jak podał The Guardian 8 kwietnia 2018 trzech mężczyzn wraz z trójką dzieci i psem wybrali się na kemping w okolicach Loch Leven. Przypadkowy przechodzień widząc taką grupkę pomyślał, że ma do czynienia z sektą, która popełnia rytualne samobójstwa i poczuł się w obowiązku, by poinformować o tym władze.

Metal czy samobójca - oto jest pytanie

Reakcja była natychmiastowa - na miejscu kempingu pojawiła się policja, karetki, strażacy oraz nawet łodzie ratunkowe. Tymczasem trzech metali piło piwo przy ognisku, a ich dzieci spały smacznie w namiocie. Policjanci nawet wybili szybę w oknie jednego z samochodów w poszukiwaniu pożegnalnego listu. W sumie na miejscu zjawiło się 50 osób i 20 pojazdów.

Jedną z osób, która wybrała się na kemping był Panagiotis Filis założyciel firmy Black Metal Brewery, który tak wypowiedział się o całej sytuacji:

Z jakiegoś powodu policja dostała ostrzeżenie, że możemy być w niebezpieczeństwie i postanowiła nas uratować. Wykonali wspaniałą pracę, żeby nas uratować tylko, że nie potrzebowaliśmy wcale pomocy.

Panowie uważają, że ilość osób zaangażowanych w akcję była absurdalna. Skończyło się na niczym - metalowcy pozostali na swoim kempingu i spali w samochodach, bowiem po alkoholu nie mogli prowadzić pojazdów.

Metalowcy mają większe skłonności do popełniania samobójstw

Czy reakcja policji była przesadzona? Naukowcy wykazali, że młodzi fani heavymetalu mają 5 razy większe prawdopodobieństwo popełnienia samobójstwa i samookaleczenia. Przedstawiciele alternatywnych subkultur czują się wyizolowani w społeczeństwie i dlatego mogą mieć większe predyspozycje do samookaleczeń.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.