Polska gitarzystka w coverze Behemotha. Internauci są zachwyceni

Aleksandra Degórska
22.03.2019 14:35
Gitarzystka zagrała cover Behemotha|north Fot. kadr z wideo

Posłuchajcie, jak youtuberka poradziła sobie z utworem "No sympathy for fools" z repertuaru Behemotha.

Rockowa i metalowa scena jest zdominowana przez mężczyzn - tak już jakoś jest, że częściej zobaczymy faceta z gitarą. Oczywiście to nie oznacza, że nie ma uzdolnionych gitarzystek - wiele kobiet wymiata na instrumentach tak dobrze, że trudno nadążyć za ich palcami na gryfie. Jedną z takich osób jest polska youtuberka, Ada Kaczanowska, która kocha metal całym swoim sercem i chętnie prezentuje covery swoich ulubionych utworów.

Polska gitarzystka w coverze Behemotha. Internauci są zachwyceni

Gitarzystka ma już w swoim dorobku nagrania z piosenkami grup Judas Priest, Mastodon czy Alice Cooper. Najnowszy cover artystki to numer Behemotha, od którego zaczęła się jej miłość do tej grupy. Dziewczyna pod filmikiem na YouTubie wyznała, że pierwszym utworem kapeli, który usłyszała, był właśnie kawałek "No sympathy for fools" z płyty "Zos Kia Cultus (Here and Beyond)" z 2002 roku.

Przeczytaj także

Jak dziewczyna poradziła sobie z repertuarem Behemotha? Jej nagranie ma już ponad 7 tysięcy wyświetleń i sporo pozytywnych komentarzy pod filmikiem z prośbami o kolejne covery. Przekonajcie się sami, czy gra youtuberki i Wam przypadnie do gustu:

Dyskografię grupy Behemoth zamyka krążek "I Loved You At Your Darkest", który pojawił się 5 października 2018 roku. Na single wybrano takie utwory, jak "God=Dog" czy "Bartzabel", do których powstały widowiskowe teledyski. Album został wyprodukowany przez grupę Behemoth. Bębny współprodukował Daniel Bergstrand (Meshuggah, In Flames), miksem zajął się Matt Hyde (Slayer, Children Of Bodom), masteringiem Tom Baker (Nine Inch Nails, Marilyn Manson). W nagraniach wzięła udział również siedemnastoosobowa polska orkiestra pod dyrekcją Jana Stokłosy. 

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.