Behemoth udostępnił singiel o kontrowersyjnym tytule i ujawnił szczegóły nowego albumu

Maciej Koprowicz
02.08.2018 13:26
Behemoth udostępnił singiel o kontrowersyjnym tytule i ujawnił szczegóły nowego albumu Fot. Romana Makówka/Antyradio.pl

Zespół Nergala ujawnił wszystkie szczegóły nadchodzącego, 11. albumu studyjnego, który ukaże się jesienią 2018.

Już wszystko jasne - nowy album Behemotha będzie nosił tytuł „I Loved You At Your Darkest”. Płyta ukazać się ma 5 października 2018, nakładem Mystic Production w Polsce, a na świecie w barwach Nuclear Blast.

Zespół z Gdańska udostępnił pierwszy singiel z nadchodzącego albumu. Jest nim utwór o kontrowersyjnym tytule „God=Dog”, który dostępny jest już na Spotify.

Zespół udostępnił wideo, w którym widzimy różne dantejskie sceny - nagie kobiety, dziecięcy chór, a także ukrzyżowanych i umęczonych członków zespołu Behemoth. Podobno klip ma zostać dość szybko usunięty, zatem warto się spieszyć, by zobaczyć „God=Dog”:

Na album złoży się 12 utworów. Poniżej tracklista:

Behemoth „I Loved You At Your Darkest” - playlista:

 1. Solve
 2. Wolves ov Siberia
 3. God = Dog
 4. Ecclesia Diabolica Catholica
 5. Bartzabel
 6. If Crucifixion Was Not Enough…
 7. Angelvs XIII
 8. Sabbath Mater
 9. Havohej Pantocrator
 10. Rom 5:8
 11. We Are the Next 1000 Years
 12. Coagvla

A tak prezentuje się okładka płyty:

Behemoth album 2 Fot. foto: materiały prasowe

Behemoth - trasa koncertowa

Zespół promować ma nowy album trasą koncertową po Europie i Ameryce Północnej. Behemoth dotrze m.in do Niemiec, Szwajcarii, Włoch, Francji, Hiszpanii, Austrii, Danii, Szwecji, Finlandii, Luksemburga i Wielkiej Brytanii. Na razie nie zapowiedział koncertów w Polsce.

Nergal ukrzyżowany jak Jezus i święty Piotr

Ogłoszenie szczegółów nowego albumu poprzedziła publikacja w mediach społecznościowych Behemotha serii zdjęć, stylizowanych na arcydzieła malarstwa religijnego. Adam „Nergal” Darski figuruje na nich w pozach Jezusa, św. Piotra, a nawet Matki Boskiej. Te kontrowersyjne stylizacje lidera Behemotha zobaczyć można także we wspomnianym wyżej teledysku.

Behemoth z nową stroną internetową. Na wstępie - modlitwa

Nową płytę promuje również nowa strona internetowa, https://www.behemoth.church. Dostęp do strony jest możliwy po… odmówieniu przez mikrofon modlitwy.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.