Polski album trafił na listę 10 najlepszych metalowych płyt 2020 roku brytyjskiego "Metal Hammer"

17.12.2020 12:20
Płyty Fot. shutterstock.com/Zdjęcie poglądowe

Brytyjskie pismo "Metal Hammer" podsumowało 2020 rok w death metalu. Redakcja wybrała 10 najlepszych płyt gatunku. Na listę trafił jeden polski album. 

Już za dwa tygodnie koniec 2020 roku. Chociaż to tylko data, wielu z nas ma nadzieję, że wraz z grudniem skończy się pechowe 12 miesięcy. Dla branży muzycznej był to szczególnie trudny czas ze względu na pandemię koronawirusa i brak możliwości koncertowania lub jego bardzo duże ograniczenie. Jednak przymusowy urlop wielu wykonawców wykorzystało na nagranie nowego materiału.

Polska płyta na liście 10 najlepszych metalowych albumów Metal Hammer

A 2020 rok zaowocował wieloma perełkami. Czytelnicy Antyradia - czyli Wy - wybrali już swoją ulubioną płytę rockową 2020. Jednak zestawień i podsumowań ostatnich miesięcy ciągle przybywa. Tym razem swój ranking opublikował "Metal Hammer".

Zobacz także

Redakcja brytyjskiego magazynu muzycznego "Metal Hammer" wybrała 10 najlepszych deathmetalowych krążków, które ukazały się w 2020 roku. Na liście pojawili się prawdziwi giganci, a jedno z miejsc zajęła polska płyta - "Solitude in Madness" Vadera.

Dwunasty album studyjny formacji Vader ukazał się 1 maja 2020 roku pod barwami wytwórni Nuclear Blast. Redakcja "Metal Hammer" umieściła materiał na 7. miejscu swojego zestawienia argumentując wybór słowami:

Po wydanym w 2016 roku "The Empire" polscy weterani z Vadera ponownie połączyli się ze swoimi thrashowymi korzeniami i zagrali z niesamowitą zaciekłością. Po raz pierwszy od 1992 roku i płyty "The Ultimate Incantation" muzycy nagrali materiał w Wielkiej Brytanii. Jest on wypełniony dwuminutowymi kontretnymi, monstrualnymi utworami. To najlepsze dzieło zespołu od przeszło dekady.

Najlepsze płyty deathmetalowe 2020 według Metal Hammer

  1. Cryptic Shift "Visitations From Enceladus"
  2. Ulcerate "Stare Into Death And Be Still"
  3. Ingested "Where Only Gods May Tread"
  4. Sweven "The Eternal Resonance"
  5. Cytotoxin "Nuklearth"
  6. Dark Tranquillity "Moment"
  7. Vader "Solitude In Madness"
  8. Kaoteon "Kaoteon"
  9. Necrophobic "Dawn Of The Damned"
  10. Skeletal Remains "The Entombment Of Chaos"
Polecamy
Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.