Poseł, który pomógł Decapitated chce złożyć zawiadomienie do prokuratury w sprawie Nergala

Maciej Koprowicz
09.03.2018 10:59
Poseł, który pomógł Decapitated chce złożyć zawiadomienie do prokuratury w sprawie Nergala Fot. Romana Makówka/Antyradio.pl, ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/EAST NEWS

Śpiewające życzenia z okazji Dnia Kobiet w wykonaniu lidera Behemotha wywołały skandal w internecie. Głos zabrali nawet politycy.

Nergal postanowił uczcić Dzień Kobiet, składając 8 marca 2018 swoim fankom życzenia na profilu na Facebooku. Nie byłoby w tym nic zaskakującego, gdyby nie forma, jaką przyjęły te życzenia.

Lider Behemotha zaśpiewał bowiem dziecięcą piosenkę „Marcowy kwiatek”, machając przy tym… dildo z figurką ukrzyżowanego Jezusa. Jak łatwo się domyślić, film wywołał oburzenie internautów, którym zdecydowanie nie przypadł do gustu humor Adama. Wielu chrześcijan poczuło się urażonych. Co więcej, wiele osób deklarujących się jako niereligijne stwierdziło, że muzyk mocno przekroczył granicę dobrego smaku.

Wśród osób krytykujących życzenia Nergala znalazł się także poseł Prawa i Sprawiedliwości, Dominik Tarczyński. Parlamentarzysta kilka miesięcy temu pomógł muzykom zespołowi Decapitated w zwolnieniu z aresztu w Stanach Zjednoczonych. Na Twitterze zapowiedział, że złoży do prokuratury zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez lidera Behemotha.

8 marca Nergal zamieścił na swoim profilu na Facebooku dwa posty z kontrowersyjnymi życzeniami. W drugim odpowiedział na krytykę internautów. Oba posty zostały jednak usunięte z profilu Adama. 

Jak oceniacie postępowanie lidera Behemotha? Czy reakcja posła jest Waszym zdaniem uzasadniona?

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.