Wszyscy czterej muzycy Decapitated zostali zwolnieni z aresztu

Aleksandra Degórska
13.12.2017 10:11
Wszyscy czterej muzycy Decapitated zostali zwolnieni z aresztu Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Pojawiły się nowe informacje w sprawie zespołu Decapitated.

Wszyscy członkowie zespołu Decapitated wyszli z aresztu i czekają na rozprawę sądową. Muzycy 24 października 2017 nie przyznali się do popełnienia zarzuconego im czynu porwania oraz zgwałcenia kobiety w autobusie kilka miesiące temu.

Zespół został zwolniony z aresztu, ale nie zapłacono 100 000 dolarów, jak wcześniej mówiono. Sędzia Julie McKay nakazała im pozostać w stanie Waszyngton i oddać paszporty. Co więcej muzykom kazano zrzec się ekstradycji, która umożliwiłaby im powrót do Spokane, co mogłoby się skończyć próbą ucieczki do Polski.

Muzycy nie mogą ze sobą się kontaktować bez obecności prawników. Co ciekawe artystów poparł polityk Dominik Tarczyński, który pomógł muzykom w kwestii zwolnienia z aresztu.

Wyjaśniło się również, że gitarzysta Thy Art Is Murder, Andy Marsh, złożył zeznania przyznając, że widział kobietę, która oskarżyła Decapitated o gwałt, jak skakała w moshpicie tego samego dnia. Kobieta uderzała o barierki stojące pod sceną raniąc siebie. O podobnych ranach była mowa w raporcie policyjnym dotyczącym oskarżenia o gwałt.

Decapitated - kiedy rozprawa?

16 stycznia 2018 roku odbędzie się rozprawa sądowa Decapitated. Wokalista Rafał P. został oskarżony o porwanie pierwszego stopnia i gwałt drugiego stopnia, 30-letniego basistę Huberta W. oskarża się o porwanie pierwszego stopnia i gwałt trzeciego stopnia, 35-letni gitarzysta Wacław K. o porwanie pierwszego stopnia i gwałt drugiego stopnia, a 27-letniego perkusistę Michała Ł. oskarża się o porwanie pierwszego stopnia i gwałt trzeciego stopnia.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.