Posłuchaj coveru „Change” Deftones w elektronicznym wydaniu

Aleksandra Degórska
21.05.2018 16:20
Deftones|undefined Fot. East News

Polski muzyk postanowił w coverze Deftones połączyć brzmienie akustycznej gitary z elektronicznym podkładem. Sprawdźcie, czy przekonuje Was taka wersja.

Czym można zadziwić tworząc kolejny cover znanej kapeli? Stworzyć coś, co mocno różni się od oryginału. Daniel Wójcik odpowiedzialny za projekt N3RV wpadł na pomysł, żeby stworzyć cover „Change” i połączyć w nim akustyczne brzmienie z akustyką. Brzmi zaskakująco? Projekt powstał 3 lata temu, gdy Daniel Wójcik wyjechał do Norwegii. Wtedy też pojawił się jednoosobowy projekt o nazwie N3RV, który to występował m.in. obok Crazy Town.  Daniel Wójcik tak opowiedział o przeróbce Deftones:

Cover to pomysł mój i perkusisty Michała Dyrdy. Uwielbiamy Deftones, ale wiedzieliśmy, że jeśli chcemy zrobić ten kawałek to trzeba będzie się mocno postarać, bo to nie „rurki z kremem”. Dlatego postanowiliśmy przerobić go na wersje akustyczno-elektroniczną, co dało ciekawy efekt.

Elektroniczny cover Deftones

Posłuchajcie, jak prezentuje się ta przeróbka:

W najbliższej przyszłości N3RV będzie kończyć kolejne numery na 3 płytę i muzyk jeszcze nie wie, czy zdecyduje się na jeszcze jakieś covery w podobnym duchu. 

Nowy album Deftones

Zespół pracuje obecnie nad następcą albumu „Gore”, czego potwierdzeniem są zdjęcia muzyków ze studia:

Jak na razie nie wiadomo kiedy miałby się ukazać nowy materiał. Dyskografię Deftones zamyka wcześniej wspomniany krążek „Gore”, który zadebiutował na 2. miejscu amerykańskiej listy Billboard 200. To najlepszy wynik zespołu od wydanego w 2003 roku krążka „Deftones”.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.