Posłuchajcie fragmentu nieznanego utworu Cobaina!

Urszula Drabińska
09.04.2015 08:33
Posłuchajcie fragmentu nieznanego utworu Cobaina! Fot. East News

Premiera „Montage of Heck” coraz bliżej. Córka lidera Nirvany opowiada o swoim stosunku do twórczości ojca, a reżyser Brett Morgen ujawnia nowe dźwięki.

Producentka dokumentu o Kurcie Cobainie, Frances Bean Cobain, udzieliła magazynowi „Rolling Stone” pierwszego tak szczerego wywiadu o swoim zmarłym w 1994 roku tacie. Zaskoczyła wszystkich odpowiedzią na pytanie o to, jak podchodzi do jego muzyki.

Tak naprawdę za bardzo nie lubię Nirvany. Przepraszam ludzi od promocji i Universal. Bardziej kręci mnie Mercury Rev, Oasis, Brian Jonestown Massacre [śmiech]. Scena grunge’owa nie jest w obrębie moich zainteresowań.

Jak szybko się okazało, coś tam jednak sobie ceni…

„Territorial Pissings” jest wspaniałe. I „Dumb” – za każdym razem, gdy słyszę tę piosenkę, płaczę. To czysta wersja Kurta, tak jak on siebie widział – siebie po narkotykach, bez nich, nieadekwatnie okrzykniętego głosem pokolenia.

Jej zdaniem chciał, aby jego zespół odniósł sukces, ale przemawiać w imieniu wszystkich rówieśników nigdy nie zamierzał.

W związku z tą bardzo szczerą rozmową 22-latka zdecydowała się ujawnić fragment nigdy dotychczas niepublikowanego utworu Kurta, odkrytego przez reżysera Bretta Morgena dwa lata temu w archiwum rodzinnym. Posłuchajcie!

HBO wyemituje dokument 4 maja 2015 roku. Wcześniej pojawi się on na wielkich ekranach 72 krajów. W Polsce „Montage of Heck” obejrzeć będzie można 23 kwietnia o godz. 20 w wybranych kinach sieci Multikino.

Wiemy już, że raczej nie zobaczymy w nim Dave’a Grohla. Córka Cobaina zdradza, czego jeszcze można spodziewać się po tym obrazie.

To dziennikarstwo emocjonalne. Jest nakręcony tak, jakby Kurt sam opowiadał tę historię – swoimi słowami, w swojej estetyce, z własnej perspektywy postrzegania świata. To portret mężczyzny, który zmaga się z byciem człowiekiem.

Nie możecie się doczekać? Przypomnijcie sobie trailer „Montage of Heck”.

Urszula Drabińska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.