Trailer filmu o Kurcie Cobainie!

Magda Słomka
12.03.2015 11:46
Trailer filmu o Kurcie Cobainie! Fot. materiały prasowe

Mamy dla Was pierwszy trailer filmu dokumentalnego „Montage Of Heck”. Sprawdźcie, czego możecie się spodziewać po obrazie!

Film o życiu lidera Nirvany miał premierę na festiwalu Sundance 24 stycznia 2015 roku. Teraz i Wy możecie zobaczyć, jak zapowiada się film, który dla „zwykłych śmiertelników” ukaże się w telewizji HBO już 4 maja 2015 roku!

„Montage Of Heck” to pierwszy autoryzowany przez rodzinę dokument o Kurcie Cobainie. Reżyser, Brett Morgen, otrzymał pełny dostęp do archiwum muzyka, w którym znajdują się domowe nagrania wideo i audio, rysunki, dzienniki, demówki i śpiewniki. Producentem wykonawczym filmu jest Frances Bean Cobain, córka lidera Nirvany.

Brett opowiedział jak doszło do takiej kolaboracji.

W pewnym momencie rozpocząłem ściślejszą współpracę z Frances. Wszyscy zgodziliśmy się na taki układ. Stwierdziliśmy, że jeśli Courtney Love ma być jednym z głównych podmiotów w filmie, nie byłoby najlepiej, gdybyśmy dali jej kontrolę redakcyjną.

Reżyser przekopywał prywatną dokumentację Kurta przez 8 lat. Wśród odkryć znalazł się m.in. akustyczny cover piosenki The Beatles „And I Love Her”.

Jestem pewien, że im bardziej go poznacie, tym bardziej pokochacie.

Morgen ujawnił niedawno na Twitterze, że w „Montage Of Heck” znajdzie się coś naprawdę wyjątkowego.

Oszałamiający 12-minutowy akustyczny, dotąd niesłyszany utwór Cobaina będzie można usłyszeć na soundtracku.

W filmie zabrakło wypowiedzi perkusisty Nirvany, Dave’a Grohla, mimo iż wywiad z muzykiem się odbył. Reżyser Brett Morgen tłumaczy to brakiem czasu.

Mieliśmy zaplanowaną publikację i trudno było zmienić film w 10 dni, by dodać nowy wywiad. To jest film, który chciałem zrobić – nie chciałem, żeby było tam dużo ludzi. Mam nadzieję, że pewnego dnia zobaczymy wersję z Grohlem.

Oprócz filmu ukaże się także książka o Kurcie. Premiera obrazu zaplanowana jest na 4 maja 2015 roku, a lekturę fani będą mogli zakupić już 7 kwietnia 2015, dwa dni po 21. rocznicy śmierci muzyka. Dzięki książce, wielbiciele Kurta zagłębią się w fabułę filmu jeszcze lepiej. Publikacja stworzona przez reżysera „Montage Of Heck” będzie wyposażona w przedłużony zapis ekskluzywnych wywiadów z filmu, mieszankę ilustracji, fotografii i zdjęć ze zbiorów Kurta Cobaina, a także przemyślenia samego autora dotyczące tworzenia obrazu o legendzie muzyki lat 90-tych.

Magda Słomka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.