Premier Kanady zaśpiewał "Bohemian Rhapsody" przed pogrzebem królowej Elżbiety II. "Żenujące" [WIDEO]

21.09.2022 12:20
Premier Kanady Fot. The Canadian Press/Associated Press/East News

Polityk spotkał się z falą krytyki po tym, jak się okazało, że dwa dni przed pogrzebem królowej Elżbiety II śpiewał Queen w londyńskim hotelu.

Premier Kanady, Justin Trudeau, podpadł opinii publicznej, gdy w sieci pojawiło się wideo zarejestrowane 2 dni przed pogrzebem królowej Elżbiety II. W hotelu w Londynie przy akompaniamencie fortepianu zaśpiewał "Bohemian Rhapsody" grupy Queen. Wiele osób go za to skrytykowało i wcale nie chodzi o poziom jego wokalu. 

Polecamy

Premier Kanady zaśpiewał "Bohemian Rhapsody" przed pogrzebem królowej Elżbiety II. "Żenujące" [WIDEO] 

Śpiewanie coveru Queen parę dni przed pogrzebem królowej Elżbiety II spotkało się z głośną krytyką - wiele osób zarzuca premierowi Kanady brak taktu i niedojrzałość. Przypomnijmy, że królowa była formalną głową Kanady, a 19 września, czyli dzień pogrzebu Elżbiety II był dniem żałoby narodowej w Kanadzie.

Kanadyjska delegacja zatrzymała się w hotelu Corinthia w Londynie i w holu budynku na pianinie grał muzyk pochodzący z Quebecu, Gregory Charles. Dołączył do niego Justin Trudeau, który zaśpiewał "Bohemian Rhapsody". Rzecznik premiera potwierdził autentyczność wideo.

Wielu polityków i dziennikarzy skrytykowało zachowanie premiera Kanady - felietonista dziennika "Globe and Mail", Andrew Coyne'a, napisał na Twitterze, że zachowanie premiera jest "żenujące":

Jest premierem, znajduje się w miejscu publicznym, w przeddzień pogrzebu królowej. I tak się zachowuje?
Polecamy

Sporo internautów również stwierdziła, że polityk swoim zachowaniem ośmiesza Kanadę, niektórzy sugerują, że mógł być pod wpływem alkoholu. Jak podaje tvn24.pl, rzecznik rządu bronił polityka stwierdzając:

Po sobotniej kolacji premier dołączył do niewielkiej grupy członków kanadyjskiej delegacji, którzy zgromadzili się wspólnie, by oddać hołd życiu i służbie Jej Królewskiej Mości. Gregory Charles, słynny muzyk z Quebecu i kawaler Orderu Kanady, grał na fortepianie w hotelowym lobby. Dołączyli do niego niektórzy członkowie delegacji, w tym premier.

Całą sytuację zabawnie skomentował Adam Feibel, dziennikarz muzyczny:

Śpiewający Justin Trudeau wykazał się brakiem szacunku dla królowej, ale wiem na tyle dużo o karaoke, by sądzić, że wykazał się brakiem szacunku dla grupy Queen.

Pogrzeb królowej Elżbiety II odbył się w 19 września 2022 roku w Opactwie Westminsterskim w Londynie. Następnie trumna z ciałem królowej została złożona w kaplicy św. Jerzego na zamku w Windsorze.

Polecamy
Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.