Przeboje muzyczne jako okładki książek Stephena Kinga

Jakub Gańko
19.04.2017 13:25
Przeboje muzyczne jako okładki książek Stephena Kinga Fot. materiały prasowe + Bóg Pejnta

A gdyby mistrz grozy napisał serię horrorów na podstawie piosenek The Police, George'a Michaela i The Smiths?

Książki Stephena Kinga to niewyczerpalne źródło inspiracji nie tylko dla filmowców, lecz także młodych autorów. Do dziś wielu młodych pisarzy rozpoczyna swoje marzenia o literackiej karierze właśnie od prozy autora „Lśnienia” i „Miasteczka Salem”. W końcu któż nie chciałby powtórzyć jego bestsellerowego sukcesu?

Wiemy, że Stephen King lubi pisać przy dźwiękach thrash metalu. Wielokrotnie przyznawał się do tego, że przy pracy słucha płyt Metalliki czy Anthrax. Co jednak, gdyby w ramach nowych inspiracji podrzucić mu znane rockowe przeboje? Po zobaczeniu tych okładek nie mamy wątpliwości, że mogłoby to zaowocować wieloma interesującymi tytułami.

Wszystko to wiemy dzięki rysownikowi podpisującemu się jako Butcher Billy. Na swoim koncie na Instagramie opublikował on całą kolekcję okładek książek, które mogłyby powstać na podstawie twórczości m.in. Nazareth, Joy Division czy Bee Gees. Seria zatytułowana „Stephen King's Stranger Love Songs by Butcher Billy” robi duże wrażenie.

Oto bowiem mamy szanse poznać choćby fragmenty tekstów utworów w zupełnie nowych kontekstach. Czemu miłość miałaby nas znowu rozdzielić? Czym tak naprawdę jest to światło, które nigdy nie zagaśnie? Kto będzie Cię obserwował przy każdym Twoim oddechu? Jaką część mnie zabierasz za każdym razem, gdy odchodzisz?

Zobaczcie sami na poniższych zdjęciach:

Przyglądając się bliżej Instagramowi Butchera Billy'ego, można znaleźć dowody na to, że to jeszcze wcale nie koniec...

A jeśli macie ochotę na więcej grozy, polecamy nasze zestawienia polskich horrorów czy horrorów opartych na faktach. Mamy też 15 gier mrożących krew w żyłach oraz koszulki piłkarskie inspirowane filmami grozy.

Jakub Gańko Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.