QOTSA, The Killers i Florence And The Machine na albumie z coverami Eltona Johna

Maciej Koprowicz
06.04.2018 12:28
QOTSA, The Killers i Florence And The Machine na albumie z coverami Eltona Johna Fot. Romana Makówka/Antyradio.pl

Elton John przechodzi na emeryturę. Pożegnanie ze sceną z pewnością osłodzi muzykowi tribute album, z jego piosenkami w wykonaniu największych gwiazd.

71-letni sir Elton John to prawdziwy muzyczny weteran. Swoją przygodę z muzyką rozpoczął w 1962 roku – większości Czytelników Antyradio.pl nie było pewnie wtedy jeszcze na świecie. Metryka daje mu się niestety we znaki – niedawno wokalista zmagał się z bardzo poważnymi kłopotami zdrowotnymi, więc uznał, że czas przejść na emeryturę. Swoją pełną sukcesów karierę artysta zakończy światową trasą koncertową, która obejmie także Polskę - Elton John 4 maja 2018Tauron Arena Kraków.

Zanim muzyk po raz ostatni wystąpi na scenie, ukaże się wydawnictwo w hołdzie twórczości brytyjskiego wokalisty i pianisty. Płyta pod tytułem „Revamp” będzie zawierać utwory napisane wspólnie przez Eltona Johna i Berniego Taupina w wykonaniu gwiazd popu, rocka, soulu, hip-hopu i alternatywy.

Nas oczywiście interesuje najbardziej udział wykonawców związanych z rockiem i muzyką alternatywną. Wśród artystów, którzy złożą muzyczny hołd sir Eltonowi będą Queens Of The Stone Age, Florence+The Machine, The Killers, Coldplay i Mumford & Sons.

Album, który ma swoją premierę 6 kwietnia 2018 promuje utwór „Don’t Go Breaking My Heart” w wykonaniu Q-Tipa i Demi Lovato. Piosenkę oryginalnie wykonał Elton w duecie z Kiki Dee na singlu z 1976 roku. Posłuchajcie nowej wersji:

Posłuchajcie także oficjalnego samplera albumu:

„Revamp. Reimagining The Songs Of Elton John & Bernie Taupin” - tracklista

 1. Elton John, Pink i Logic - „Bennie And The Jets”
 2. Coldplay - „We All Fall In Love Sometimes”
 3. Alessia Cara - „I Guess That’s Why They Call It The Blues” -
 4. Ed Sheeran - „Candle In The Wind (2018 Version)”
 5. Florence And The Machine - „Tiny Dancer”
 6. Mumford & Sons - „Someone Saved My Life Tonight”
 7. Mary J. Blige - „Sorry Seems To Be The Hardest Word”  
 8. Q-Tip feat. Demi Lovato - „Don’t Go Breaking My Heart”
 9. The Killers - „Mona Lisas And Mad Hatters”
 10. Sam Smith - „Daniel”
 11. Miley Cyrus - „Don’t Let The Sun Go Down On Me”
 12. Lady Gaga - „Your Song”  
 13. Queens Of The Stone Age - „Goodbye Yellow Brick Road”

Elton John i remake „Króla Lwa”

Muzyk co prawda zapowiada koniec z trasami koncertowymi, ale nie znaczy to, że na dobre zrywa z muzyką. Elton bierze udział w produkcji remake’u słynnego filmu animowanego Disneya, „Król Lew”. W filmie usłyszymy kilka piosenek, napisanych przez Johna i Taupina na potrzeby oryginalnej wersji. Wokalista przyznał, że w planach jest także jego duet z Beyonce, która użyczy głosu Nali.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.