Queen udostępnił wyjątkowy koncert z Ukrainy z 2008 roku. Zespół zagrał dla 350 tys. widzów [WIDEO]

21.03.2022 13:56
Brian May z Queen Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Queen udostępnił na YouTubie swój koncert z Paulem Rodgersem i jednocześnie zachęca do wsparcia zbiórki na rzecz uchodźców z Ukrainy.

W 2008 roku Queen razem z Paulem Rodgersem zagrali koncert dla 350 tysięcy ukraińskich fanów. Teraz zespół postanowił udostępnić nagranie z tego wydarzenia i rozpoczął zbiórkę na rzecz Wysokiego komisarza Narodów Zjednoczonych do spraw uchodźców.

Polecamy

Queen udostępnił wyjątkowy koncert z Ukrainy z 2008 roku. Zespół zagrał dla 350 tys. widzów [WIDEO]

Występ Queen + Paul Rodgers odbył się w 2008 roku na placu wolności w Charkowie i był darmowy, jedynie płatne były wejściówki VIP. Koncert miał na celu wsparcie fundacji Eleny Pinchuk, która walczy z AIDS w Ukrainie. Było to pierwsze show w ramach trasy Rock the Cosmos Tour promującej płytę Queen + Paul Rodgers. Na placu zebrało się 350 tysięcy fanów, zaś w telewizji koncert oglądało 10 mln widzów. Występ ukazał się rok później na DVD.

Teraz koncert w Charkowie możemy obejrzeć za darmo na YouTubie i przekazać darowiznę dla Wysokiego komisarza Narodów Zjednoczonych do spraw uchodźców - urzędu ONZ, który ma na celu ochronę uchodźców. Jeżeli chcecie wesprzeć zbiórkę, to więcej szczegółów znajdziecie pod poniższym wideo na YT.

Podczas koncertu, oprócz Queen i Paula Rodgersa na scenie pojawili się gitarzysta Jamie Moses, basista Danny Miranda i klawiszowiec Spike Edney.

Polecamy

Queen zaproponował współpracę Rodgersowi w 2004 roku, zaś w 2008 panowie pod szyldem Queen + Paul Rodgers wydali studyjny album "The Cosmos Rocks". W 2009 roku Queen poznał Adama Lamberta w finale "American Idol". Wspólny występ został dobrze oceniony przez widzów i w 2012 roku odbyły się pierwsze koncerty Queen + Adam Lambert. Muzycy nadal współpracują, ale jak dotąd nie nagrali niczego nowego w studiu.

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.