Ralph Kaminski zaśpiewał cover Wodeckiego. Internauci są podzieleni: "Jemu na weselach śpiewać, a nie po festiwalach"

13.06.2022 11:03
Ralph Kaminski Fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER/East News

Zobaczcie, jak Ralph Kaminski zinterpretował utwór Zbigniewa Wodeckiego "Chałupy welcome to".

Polsat transmitował koncert "Uroczysty Wodecki", który jest częścią Wodecki Twist Festiwal. Twórczość Zbigniewa Wodeckiego jest ponadczasowa i nadal inspiruje wielu artystów - zarówno tych starszych, jak i młodszych. Podczas specjalnego koncertu za repertuar zmarłego muzyka wzięli się m.in. Maciej Maleńczuk, Krzysztof Zalewski, Alicja Majewska czy Ralph Kaminski, który zaśpiewał "Chałupy welcome to". Jego interpretacja przeboju Wodeckiego jednak wywołała bardzo skrajne reakcje widzów. Jedni zachwalają występ Kamińskiego, inni natomiast twierdzą, że "Wodecki w grobie się przewraca" i wytykają pomyłkę Ralpha, który zmienił tekst. A Wy jak ocenicie ten cover?

Polecamy

Ralph Kaminski zaśpiewał cover Wodeckiego. Internauci są podzieleni: "Jemu na weselach śpiewać, a nie po festiwalach"

Kaminski jest bardzo oryginalnym artystą, który często wywołuje skrajne emocje. Ostatnio wydał płytę z coverami Maanamu i Kory - jedni byli zachwyceni jego interpretacjami, inni natomiast bardzo sceptycznie podeszli do tego projektu. Tym razem Kaminski wziął na warsztatach repertuar kolejnej legendy muzyki - Zbigniewa Wodeckiego. Podczas koncertu "Uroczysty Wodecki" muzyk zaśpiewał "Chałupy welcome to" i bardzo wczuł się w swoją rolę flirtując na scenie z orkiestrą. W pewnym momencie pomylił słowa piosenki, ale umiejętnie wyszedł z tej sytuacji.

Pod nagraniem pojawiło się sporo komentarzy zadowolonych widzów, którzy napisali m.in.:

Jezu, ten gość jest genialny!Co za interpretacja, lekkość, styl. Ach!

Uwielbiam, bo robi wszystko po swojemu i z klasą!

Polecamy

Jednak nie wszystkim spodobał się taki cover Wodeckiego:

Ma ogromny talent , ale za dużo aktorstwa , za dużo stylizacji i udawania.

Jemu na weselach śpiewać, a nie po festiwalach. Wzbudza tylko litość i śmiech.

Wykonanie fatalne, piskliwy głos bez głębi, Wodecki miał fantastyczny baryton z pięknym wygłosem a gość piszczy jakby mu jaja obcinali. Do tego jeszcze fałszuje i.przegina się jak bohater "Lubiewa". Kto to wymyślił? Ani aranżacja, ani wykonanie, ani klimat. Poza tym w tekście jest Mombassa a nie Bombassa.

Ralph Kaminski ma teraz mocno napięty grafik koncerty. Artysta zagra m.in. na Jarocin Festiwalu, Kazimiernikejszyn, Męskim Graniu czy na Tauron Nowa Muzyka Katowice.

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.