Rammstein: Nowy materiał nie brzmi wściekle i tak "sterylnie" jak wcześniejsze płyty

Aleksandra Degórska
17.01.2019 14:05
|north Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Gitarzyści grupy Rammstein wyznali, że nowa płyta będzie zupełnie inna niż wcześniejsze dokonania zespołu. Czego należy się spodziewać?

Zespół kazał fanom czekać dość długo na swój nowy materiał, bo ostatnia płyta "Liebe Ist Für Alle Da" ukazała się w 2009. Miksowanie nowych kawałków rozpoczęło się w grudniu 2018, zaś wydanie płyty planowane jest na kwiecień 2019, czyli przed rozpoczęciem stadionowej trasy koncertowej po Europie.

Gitarzyści grupy Rammstein o nowej płycie

Jaki będzie nowy album Rammsteina? W wywiadzie z Guitar World Paul Landers oraz Richard Kruspe opowiedzieli co nieco na temat tego, co nas czeka wraz z premierą płyty. Ich słowa wydają się być zaskakujące, bo muzycy twierdzą, że tym razem muzyka Rammsteina brzmi "bardziej ludzko". Landers wyznał, że tym razem piosenki nie brzmią tak "sterylnie":

Materiał ma w sobie sporo życia i energii, nie jest taka wściekła. Chodzi bardziej o muzykę, to coś nowego dla Rammsteina. Można nawet powiedzieć, że słuchanie takiej muzyki jest po prostu przyjemne.

Okazuje się, że Rammstein tym razem podszedł zupełnie inaczej do nowego materiału:

Naprawdę chcieliśmy, bu muzyka brzmiała cieplej i odnosiło się wrażenie, że gramy razem. Każdy może teraz tworzyć muzykę na komputerze w domu. Możesz wszystko sobie zaprogramować i mieć fajne programy do perkusji, a brzmienie jest naprawdę dobre na karcie dźwiękowej w domu. To jest ok, ale naszym celem było stworzenie czegoś, co nigdy byś nie osiągnął w domu. Chcieliśmy, by było słychać, że na instrumentach grają ludzie.

Richard Kruspe podkreślił, że fani nie muszą obawiać się zmian, bo oczywiście na płycie słychać charakterystyczne elementy twórczości Rammsteina:

To nadal my, ale tym razem eksperymentowaliśmy z różnymi harmoniami i strukturą piosenek. Odnoszę wrażenie, że stworzyliśmy świetny materiał, o którym nie sądziłem, że może stać się częścią Rammsteina.

Rammstein zagra koncert w Polsce w 2019

Polscy fani grupy już niedługo będą mogli podziwiać muzyków na scenie. Rammstein zagra 24 lipca 2019 na stadionie Śląskim w Chorzowie. Ostatnia wizyta kapeli odbyła się w 2016 roku na festiwalu Capital of Rock we Wrocławiu.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.