Rammstein opowie amerykańską historię w filmie

Magda Słomka
15.08.2015 14:49
Rammstein opowie amerykańską historię w filmie Fot. UPI Photo / eyevine / East News

Niemiecki zespół ujawnił szczegóły koncertowego i filmowego wydawnictwa „Rammstein In Amerika”. Czego możemy się po nim spodziewać?

Na ten koncert miejsca zostały wyprzedane w 30 minut, a było ich 18 tysięcy... Rammstein powrócił do Ameryki, by zagrać tam pierwszy raz od 10 lat. Mowa tu o występie w nowojorskiej hali Madison Square Garden.

Już 25 września 2015 roku na sklepowych półkach pojawi się wydawnictwo „Rammstein In Amerika” jako DVD oraz Blu-ray. Na płytach znajdziemy zapis koncertu w Nowym Jorku z 12 listopada 2010 roku, 20-minutowy film w reżyserii Paula Landersa o tworzeniu 6. studyjnej płyty kapeli „Liebe Ist Für Alle Da” oraz dwugodzinny film dokumentalny w reżyserii Hannesa Rossachera ujawniający archiwalne, niepublikowane materiały dotyczące zespołu.

Dzięki filmowi przyjrzymy się historii niemieckiej kapeli od samego początku.

Obraz pokazuje narodziny zespołu, pierwsze trasy koncertowe po Stanach, współpracę z Davidem Lynchem przy soundtracku do „Zagubionej Autostrady”, a także aresztowanie dwóch członków kapeli w 1999 roku w Massachusetts za „lubieżne zachowanie”.

Dokument zdradza, jak wyglądały kontakty biznesowe z amerykańskim przemysłem muzycznym lat 90. i opisuje wiele innych wydarzeń mających duże znaczenie w karierze Rammstein.

Dodatkowo, oprócz członków kapeli w filmie nie zabraknie gwiazd, jak m.in. Iggy Pop, Chad Smith (Red Hot Chili Peppers), Marilyn Manson, Steven Tyler (Aerosmith), Jonathan Davis (Korn), CJ Ramone, Scott Ian (Anthrax) czy Taylor Momsen (The Pretty Reckless).

Już teraz istnieje możliwość zakupu DVD i Blu-ray w wersji pre-order.

rammsteininamerikadvd

Tracklista „Live From Madison Square Garden”:

 1. Rammlied
 2. B********
 3. Waidmanns Heil
 4. Keine Lust
 5. Weisses Fleisch
 6. Feuer Frei!
 7. Wiener Blut
 8. Frühling In Paris
 9. Ich Tu Dir Weh
 10. Du Riechst So Gut
 11. Benzin
 12. Links 2 3 4
 13. Du Hast
 14. Pussy
 15. Sonne
 16. Haifisch
 17. Ich Will
 18. Engel

To nie koniec dobrych wieści. Wokalista kapeli, Till Lindemann zapowiedział, że Rammstein już we wrześniu 2015 roku wejdzie do studia, by nagrać premierowy materiał!

„Rammstein In Amerika” znajdzie się na Waszych półkach?

Magda Słomka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.