Rammstein wraca do studia

Robert Skowronski
27.06.2015 16:14
Rammstein wraca do studia Fot. Rex Features/East News

Doczekaliśmy się! Po latach czekania wiemy już dokładnie kiedy niemiecka grupa wróci, żeby nagrać nową płytę.

Wcześniej spotykaliśmy się tylko ze spekulacjami ze strony Petera Tagtgrena z solowego projektu Tilla Lindemanna. Również Richard Kruspe z Rammsteina nie uważał, żeby jego macierzysta formacja miała zbyt prędko wejść do studia. Wokalista grupy potwierdził jednak, że stanie się to bardzo szybko, bo we wrześniu 2015 roku:

Rammstein wróci we wrześniu, wtedy poszukamy też nowej sali prób. Wcześniej graliśmy w starym klubie Knaack, ale został on zamknięty z powodu sąsiadów i innych bzdur.

Przy okazji zapowiedzi powrotu Till Lindemann wyraził też swoje zdanie na temat dzisiejszego rynku muzycznego, w tym o ściąganiu muzyki z sieci:

Obecnie jest bardzo łatwo zdobyć nową muzykę, jest taka tania. Mamy tych wszystkich DJ'ów, co jest całkiem fajne. Artyści tacy jak Skrillex i cały dubstep - to naprawdę w porządku, ale jednocześnie wraz z tymi zjawiskami zmienił się sposób podejścia do muzyki. Z Rammstein schodzimy do piwnicy i zaczynamy produkcję nowej płyty. Składamy się z sześciu różnych osobowości, ego, pomysłów i gustów. Nagramy premierowy materiał, a fani go ściągną i skonsumują w mgnieniu oka. Wiem jednak, że jest wiele osób, które za nami tęsknią, więc warto to zrobić. 

Niestety nie znamy szczegółów dotyczących kolejnego krążka. Być może pojawią się na nim teksty odnoszące się do sex propozycji Tilla? A może pochwały aborcji? Miejmy nadzieję, że podejście Richarda Kruspe do kolegów z Rammstein się zmieni, gdyż do tej pory mówił, że nagrywanie z zespołem przestało mu sprawiać przyjemność.

Przypomnijmy, że ostatnia studyjna płyta grupy, „Liebe Ist Für Alle Da”, ukazała się w 2009 roku.

Czekacie na nowe wydawnictwo Rammsteina?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.