Rammstein z koncertowym DVD prosto z Ameryki

Justyna Kierzkowska
26.09.2015 12:18
Rammstein z koncertowym DVD prosto z Ameryki Fot. kadr z wideo

18000 biletów na to wydarzenie zostało wyprzedanych zaledwie w 30 minut, a zapis tego koncertu na DVD i Blu-ray ukazał się właśnie na sklepowych półkach. Jak brzmiał Rammstein na amerykańskiej ziemi?

Koncert został zarejestrowany w nowojorskiej hali Madison Square Garden 12 listopada 2010 roku. Był to pierwszy występ Rammsteina w Stanach Zjednoczonych od 10 lat, trudno się więc dziwić, że cieszył się tak ogromnym zainteresowaniem.

Po prawie pięciu latach Rammstein postanowił przypomnieć fanom, jak grało się w Ameryce i wypuścił w świat najnowsze wydawnictwo - „Rammstein in Amerika”. Na płytach, poza zapisem koncertu, znalazł się także 20-minutowy film w reżyserii Paula Landersa o tworzeniu 6. studyjnej płyty kapeli „Liebe Ist Für Alle Da” oraz dokument w reżyserii Hannesa Rossachera zawierający archiwalne i dotąd niepublikowane materiały dotyczące zespołu. 

Rammstein in Amerika w środku Fot. foto: materiały prasowe

Na okładce wydawnictwa nie mogło oczywiście zabraknąć amerykańskiej flagi. Została ona nałożona na pomnik Waszyngtona, czyli obelisk, który znajduje się w parku National Mall w Waszyngtonie i upamiętnia prezydenturę George’a Washingtona.

rammsteininamerikadvd Fot. foto: materiały prasowe

Na płycie z koncertem znalazło się 18 utworów, pochodzących z różnych albumów Rammsteina. 

Tracklista:

 1. Rammlied
 2. B********
 3. Waidmanns Heil
 4. Keine Lust
 5. Weisses Fleisch
 6. Feuer Frei!
 7. Wiener Blut
 8. Frühling In Paris
 9. Ich Tu Dir Weh
 10. Du Riechst So Gut
 11. Benzin
 12. Links 2 3 4
 13. Du Hast
 14. Pussy
 15. Sonne
 16. Haifisch
 17. Ich Will
 18. Engel

O tym czy warto kupić płytę mogą Was przekonać nagrania z Nowego Jorku, które udostępnił Rammstein na swoim YouTubie. Wideo z kawałkami „Ich Tu Dir Weh” i „Rammlied” można było oglądać już w sierpniu 2015 roku, ale z okazji premiery płyty zespół opublikował też utwór „Engel”. 

Jak kompozycja brzmiała na nowojorskiej scenie?

W dokumencie o zespole wystąpiły też inne znane gwiazdy, jak Iggy Pop czy Steven Tyler. W zamieszczonej na Facebooku zapowiedzi najnowszego wydawnictwa można usłyszeć Chada Smitha z Red Hot Chili Peppers.

Perkusista zwrócił uwagę na ogień, który jest nieodłącznym elementem koncertów Rammsteina. Muzyk wytłumaczył, że ma on swoje źródło zarówno w umyśle, jak i w sercu.

Wybieracie się do sklepów po płytę „Rammstein in Amerika”? Już niedługo w konkursie Antyradio.pl będziecie mogli mieli szansę ją wygrać!

Rammstein z insta Fot. foto: Antyradio.pl

Bądźcie czujni!

Justyna Kierzkowska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.