Richard Kruspe: Rammstein ma 35 nowych utworów

Aleksandra Degórska
27.03.2017 13:02
|north Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Gitarzysta pochwalił się, że formacja ma prawie gotowe kilkadziesiąt nowych numerów. Czy to oznacza, że 7. płyta pojawi się szybciej niż się wszyscy spodziewali?

Rammstein już od jakiegoś czasu pracuje nad nowym studyjnym albumem i fani bardzo się niecierpliwią, w końcu ostatni studyjny krążek „Liebe ist für alle da” ukazał się w 2009 roku. Jeszcze w listopadzie 2016 roku podczas spotkania z fanami w Moskwie Till Lindemann w jednym z wywiadów zdradził, że nowej dawki muzyki należy się spodziewać jesienią 2017. Dotychczas z premierowych numerów poznaliśmy jedynie „Ramm 4”, który po raz pierwszy wybrzmiał na festiwalu Gods Of Metal 2016.

Mamy jednak kolejne wieści z obozu kapeli świadczące o tym, że praca wre i muzycy wcale nie leżą do góry brzuchami. Podczas wywiadu w ramach promocji najnowszej koncertówki „Rammstein:Paris” muzycy wypowiedzieli się na temat nowego materiału. Richard Kruspe wyznał, że artyści mają sporo nowego materiału:

Mamy 35 utworów, które prawie są gotowe, tak więc opłacało się czekać.

Natomiast na pytanie dotyczące tego, kiedy możemy usłyszeć ten materiał nie otrzymaliśmy z ust Paula Landersa satysfakcjonującej odpowiedzi:

To jest zawsze ważne pytanie. Prawdopodobieństwo, że ukaże się dobra płyta jest =bardzo wysokie, bo wydaliśmy już 6 dobrych krążków.

Posłuchajcie, o czym jeszcze opowiedzieli muzycy w tym wywiadzie:

Trzeba zatem uzbroić się w cierpliwość i na poprawę humoru sprawić sobie „Rammstein:Paris”, który ukaże się 19 maja 2017. Koncertówka ukaże się na CD, DVD, Blu-Ray, jak również w boxach zawierających CD oraz DVD, Blu-ray albo winyle.

Jakie numery pojawią się na tym wydawnictwie?

Tracklista:

 1. Intro
 2. Sonne
 3. Wollt Ihr Das Bett in Flammen Sehen
 4. Keine Lust
 5. Sehnsucht
 6. Asche Zu Asche
 7. Feuer Frei!
 8. Mutter
 9. Mein Teil
 10. Du Riechst So Gut
 11. Links 234
 12. Du Hast
 13. Haifisch
 14. Buck Dich
 15. Mann Gegen Mann
 16. Ohne Dich
 17. Mein Herz Brennt
 18. Amerika
 19. Ich Will
 20. Engel
 21. Pussy
 22. Fruhling in Paris

Tak natomiast wygląda koncertówka:

foto: materiały prasowe Fot. foto: materiały prasowe

Film pojawił się 23 marca 2017 w kinach i w Niemczech większość fanów kinematografii wybrało właśnie „Rammstein:Paris” przez co frekwencyjnie koncertówka pokonała hit „Piękna i Bestia”.

 

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.