Rammstein zagrał nowy utwór podczas Gods Of Metal 2016

Aleksandra Degórska
03.06.2016 19:07
|north Fot. Robb Cohen / Invision / AP / link / East News

Na ten moment czekała cała rzesza fanów niemieckiej kapeli. Zespół zaprezentował podczas koncertu we Włoszech premierowy numer.

Ostatni studyjny album grupy zatytułowany „Liebe Ist Für Alle Da” ukazał się w 2009 roku. Chociaż jeszcze w marcu 2015 Richard Kruspe twierdził, że zespół robi sobie wolne i na pewno w tym roku nie wróci do tworzenia nowego materiału, to jednak stało się inaczej.

Rammstein wszedł do studia w październiku 2015, by nagrać premierowy materiał. Fani oczywiście niecierpliwie czekają na wszelkie wieści z obozu kapeli, ale jak na razie było w tej kwestii cicho.

Zespół właśnie rozpoczął europejską trasę koncertową obejmującą letnie festiwale. Podczas występu na Gods Of Metal 2016 we Włoszech Rammstein postanowił zrobić niespodziankę swoim wielbicielom i rozpoczął koncert od nowego utworu. Być może jest to numer, który ukaże się na nadchodzącej płycie zespołu. Tekst natomiast jest zlepkiem tytułów utworów zespołu.

Posłuchajcie, jak prezentuje się ta kompozycja:

Zobaczcie również zdjęcia z tego występu:

Jakie jeszcze utwory zagrał Rammstein tego wieczoru:

Setlista:

 1. Nowy utwór
 2. Reise, Reise
 3. Hallelujah
 4. Zerstören
 5. Keine Lust
 6. Feuer frei!
 7. Seemann
 8. Ich tu dir weh
 9. Du riechst so gut
 10. Mein Herz brennt
 11. Links 2-3-4
 12. Ich will
 13. Du hast
 14. Stripped

  Bis:

 15. Engel
 16. Sonne

Na pewno będziemy jeszcze trochę musieli poczekać na oficjalne wieści od niemieckiej formacji. Miejmy jednak nadzieję, że kapela zaprezentuje więcej premierowego materiału podczas polskiego koncertu.

Rammstein zagra na pierwszej edycji festiwalu Capital of Rock we Wrocławiu 27 sierpnia 2016 roku. Tego dnia wystąpią również takie kapele, jak Limp Bizkit, Bullet For My Valentine czy OCN.

Oczekiwanie na to wydarzenie można sobie umilić koncertowym wydawnictwem „Rammstein In Amerika”, które ukazało się w 2015 roku. Jest to zapis występu w Nowym Jorku z 12 listopada 2010 roku. Na drugiej płycie znajduje się film dokumentalny w reżyserii Hannesa Rossachera.

Jak oceniacie nowy utwór grupy Rammstein?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.