Riverside ujawnia okładkę płyty

Małgorzata Wierzejewska
24.06.2015 12:38
Riverside ujawnia okładkę płyty Fot. materiały prasowe

Premiera „Love, Fear and the Time Machine” Riverside zbliża się wielkimi krokami. Zespół pochwalił się właśnie okładką, po raz kolejny zaprojektowaną przez Travisa Smitha.

Jak powiedzieli w wywiadzie dla Antyradio.pl Mariusz Duda i Piotr Grudziński, 6. album Riverside „Love, Fear and the Time Machine” ma ukazać się we wrześniu 2015 roku. Zespół na swoim Facebooku i Instagramie zaprezentował właśnie światu okładkę nowego krążka. Za projekt, standardowo, odpowiedzialny jest Travis Smith. Grafika została zamieszczona także na jego facebookowym profilu:

foto: Facebook/ Seempieces | Illustration & Design by Travis Smith Fot. foto: Facebook/ Seempieces | Illustration & Design by Travis Smith

Riverside i Travis Smith współpracują ze sobą od lat. Wszystko zaczęło się od przygotowywania płyty „Out of Myself” na rynek amerykański. Okładka polskiej wersji nie spodobała się wydawcy. Właśnie wtedy zespół dowiedział się o istnieniu Travisa. Sprawa współpracy okazała się naprawdę prosta, kiedy okazało się, że z grafikiem pracował już wcześniej Ken Golden z wytwórni Riverside Lasers Edge. W jednym z wywiadów o współpracy ze światowej sławy grafikiem opowiedział basista i wokalista zespołu, Mariusz Duda:

Potem wszystko poszło siłą trylogii. Chcieliśmy, aby w sferze graficznej płyty również były spójne stąd Travis na „Second Life Syndrom” i „Rapid Eye Movement”. Jemu podoba się nasza muzyka, nam jego praca. Choć oczywiście nie jest to układ dożywotni.

Travis Smith współpracuje z gwiazdami rockowej i metalowej sceny. Zaprojektował okładki dla ponad 100 zespołów. Na liście znalazły się takie sławy, jak Opeth, Soulfly, Devin Townsend, czy Katatonia.

Riverside na Metal Hammer Festival 2015

Pierwszy Metal Hammer Festival pod szyldem „Prog Edition” odbędzie się w sobotę, 27 czerwca 2015 roku. Riverside, oprócz znanego repertuaru, zaprezentuje tam także premierowe kawałki z nadchodzącej płyty. Jak dodaje Mariusz Duda dla serwisu Antyradio.pl, zespół zamierza pokazać swoje nowe oblicze:

Teraz będzie bardzo dużo melodii ubranych w zupełnie inne klimaty. Zmieniamy się jako zespół, dojrzewamy, przede wszystkim chcemy jednak nagrywać różne płyty, których się świetnie słucha. A nowy album będzie jak haust świeżego powietrza, kompletnie inny niż wszystko, co było do tej pory.

Przypomnijmy, że Metal Hammer Festival wraca po czterech latach przerwy. W katowickim Spodku, poza Riverside, zagrają też Dream Theter, Evergrey, Tides From Nebula, Collage, Osada Vida, Art of Illusion i One.

Małgorzata Wierzejewska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.