Rob Halford o homoseksualistach

Magda Słomka
25.09.2015 20:29
Rob Halford o homoseksualistach Fot. ASSOCIATED PRESS / FOTOLINK / East News

Wokalista Judas Priest postanowił skomentować zachowanie Kim Davis, urzędniczki, która odmówiła wydania pozwoleń na małżeństwa osób tej samej płci w stanie Kentucky...

Kobieta została zatrzymana w areszcie za naruszenie prawa, które mówi o tym, że zawieranie małżeństw homoseksualnych w USA jest legalne. Kim Davis tłumaczyła się tym, iż przekonania religijne nie pozwalały jej tego zrobić. Na swoją obronę przytoczyła pierwszą poprawkę do Konstytucji Stanów Zjednoczonych, która mówi o wolności religijnej.

Rob Halford postanowił skomentować kontrowersyjną sprawę. Wokalista Judas Priest ceni sobie osobistą niezależność...

Przede wszystkim bardzo interesujące było obserwować to, co działo się w Stanach, będąc na miejscu. Kocham wolność i demokrację oraz swobodę wypowiedzi - to że każdy może powiedzieć co czuje. Kiedy jednak angażujesz się w sytuację przy pomocy podstawowych, szeroko akceptowanych zasad i chcesz nagiąć je do własnych potrzeb, co koliduje i utrudnia życie innym ludziom, to jest to już dla mnie wyjątek.

Według muzyka „każdy jest inny, wszyscy są równi”. Halford uważa, że podziały na rasę, pochodzenie czy orientację seksualną nie mają żadnego znaczenia w codziennym życiu. Należy skupić się na miłowaniu ludzi, a nie krytykowaniu...

Z mojego 64-letniego punktu widzenia, to proste. Człowieku, okazuj innym szacunek i równość, na którą zasługuje każdy na tej planecie, bez względu na to, skąd jest. Cały ten szum z gejami, lesbijkami, hetero, czarnymi, białymi, żydami, katolikami... To wszystko to tylko śmieszne etykiety. Wszyscy jesteśmy ludźmi. Musimy tylko znaleźć sposób na to, aby kochać siebie nawzajem, akceptować każdego i sprawić, by świat stał się lepszym miejscem. Amen.

Rob Halford ujawnił, że jest homoseksualistą w 1998 roku na antenie stacji MTV. Sam więc dobrze wie, jak czują się osoby będące w mniejszości, która lubi być krytykowana przez społeczeństwo. Muzyk przyznając się do swojej orientacji obawiał się, że część publiczności może się od niego odwrócić.

Kiedy podejmujesz decyzję o wyjściu z ukrycia, sam kreujesz swego rodzaju strach. To źle, że nadal się tak dzieje. „Czy mam się ujawnić i powiedzieć, że jestem gejem”? Musisz to zrobić i żyć własnym życiem, na swoich zasadach. Nie mów, że nie możesz tego zrobić, nie martw się o to, że ludzie będą Cię obrażać. (...) Chwyć byka za rogi i powiedz im: „Akceptuj mnie takim jakim jestem, a jeśli nie, to Twoja sprawa”.

Zdanie muzyka podziela także nieprzebierający w słowach wokalista zespołu Tool, Maynard James Keenan... Zgadzacie się z muzykami?

Magda Słomka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.