Robert Smith pracuje nad trzema nowymi albumami The Cure. Kiedy premiera?

09.10.2019 11:55
Robert Smith z The Cure|undefined Fot. shutterstock.com

Jedna płyta to za mało! Robert Smith tak się rozkręcił, że pracuje aż nad trzema nowymi wydawnictwami. Czego należy się spodziewać?

Kiedy w końcu pojawi się nowy materiał od The Cure? Fani mocno się niecierpliwią, bo ostatni studyjny krążek zatytułowany "4:13 Dream" ukazał się w 2008 roku i dopiero pod koniec 2018 Robert Smith wyznał, że nowy krążek The Cure ukaże się w 2019 - przynajmniej takie były plany. Wokalista został kuratorem Meltdown Festival 2018 w Londynie i tworzenie line-upu festiwalu wpłynęło inspirująco na Roberta Smitha. W najnowszym wywiadzie dla Zocalo lider The Cure wyznał, że pracuje obecnie nie nad jednym album, a aż nad trzema!

Robert Smith pracuje nad trzema nowymi albumami The Cure

Pierwszy album The Cure związany jest ze śmiercią rodziców Roberta Smitha. Prawdopodobnie pierwszy singiel usłyszymy w grudniu 2019:

Przygotowałem trzy albumy, dwa z nich są już w bardziej zaawansowanej fazie. Pierwszy z nich zostanie wydany wkrótce. Myślę, że pierwszy singiel, albo nawet cały album, pojawi się na święta Bożego Narodzenia albo trochę wcześniej.

Przeczytaj także

Prawdopodobnie nie będziemy musieli czekać znowu 11 lat na ukazanie się kolejnych wydawnictw The Cure. Dwie kolejne płyty kapeli już nabierają kształtu:

Drugi album, który jest w bardziej zaawansowanym stadium pracy, zawiera "swobodne" utwory z mocniejszym brzmieniem. Muszą być zarejestrowane live, by oddać magię chwili. Trzecia płyta jest szalona, to album noise'owy, który bazuje na moim scenicznym doświadczeniu i sytuacjach, gdy panuje hałas, do którego jesteśmy przyzwyczajeni i go nie zauważamy.

Trzymamy zatem kciuki, by Robert Smith dotrzymał słowa i już niedługo zaprezentował nam nowy materiał The Cure.

Specjalna koncertówka z okazji 40-lecia The Cure

Z okazji 40-lecia The Cure zagrał w 2018 roku w Londynie w Hyde Parku wyjątkowy koncert. Ten rocznicowy występ został pokazany 11 lipca 2019 w kinach pod nazwą "Anniversary 1978 – 2018: Live in Hyde Park London". Za reżyserię filmu odpowiedzialny jest Tim Pope, który również stworzył klipy do "Friday I'm in Love", "Pictures of You" czy "Lovesong". 

Zobacz także: Syn basisty The Cure zastąpił go na koncercie. Zobaczcie nagranie z Fiji Rock

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.