Rock And Roll Hall of Fame utrzymuje, że Iron Maiden to ważny i wpływowy zespół. Ale i tak woli LL Cool J-a

18.05.2021 15:14
Rock And Roll Hall of Fame utrzymuje, że Iron Maiden to ważny i wpływowy zespół. Ale i tak woli LL Cool J-a Fot. Global Media Group/Sipa USA/East News

Iron Maiden znów nie dostało się do Rock And Roll Hall of Fame, chociaż twórcy muzeum utrzymują, że to ważny zespół dla muzyki.

Dlaczego Iron Maiden nie dostało się do Rock And Roll Hall of Fame?

Chociaż zespoły mogą się dostać do Rock And Roll Hall Of Fame już 25 lat po wydaniu swojego debiutanckiego albumu, to takie zespoły jak Iron Maiden, Judas Priest, czy Motorhead nadal nie miały okazji dostać się do tego zacnego grona (chociaż Guns N' Roses dostali się np. w pierwszym roku takiej możliwości).

Polecamy

Ostatnio szef muzeum, Greg Harris został zapytany o to, czy Iron Maiden jego zdaniem nie zasługuje na bycie w Hali Sław. Jak czytamy w wywiadzie (transkrypt napisał Blabbermouth.net): 

Nie ma wątpliwości, że Iron Maiden to wpływowy i potężny zespół - dlatego został nominowany w tym roku razem z 15-ma innymi grupami i wykonawcami. Jednak to fani zadecydowali, że sześć innych zespołów wykonawców zasługuje na miejsce w naszej Hali bardziej. Nie negujemy więc tego, że są wpływowym i ważnym zespołem.

Polecamy

Mężczyzna zaznaczył również, że ponad 80% nominowanych zespołów w końcu trafiało do Hali Sław Rock and Rolla. Wyjaśnił również, że nie zgadza się ze słowami, by zmienić nazwę instytucji na "Halę Sław Muzyki":

Rock'n'roll to duży namiot. Nigdy w nim nie chodziło o czterech gości z długimi włosami i gitarami. To zawsze chodziło o różnorodność. Dla nas wszyscy Ci artyści są interpretacją rock'n'rolla. I rozumiem, że wiele osób nie jest fanami hip-hopu. Ale fakt jest taki, że ten statek odpłynął. To chodzi o nastawienie, to chodzi o ducha - to jest rock'n'roll.

Z drugiej strony sporo zespołów miało problem z dostaniem się do hali Sław Rocka - KISS mógł się dostać w 1999 roku, a dotarli do niej dopiero w 2014 roku. Podobnie było z Deep Purple, które mogło wejść w 1993 roku, a pojawiło się w Cleveland dopiero w 2016 roku! Trochę jednak rozumiemy, że wiele osób może być zdenerwowanych, iż Foo Fighters dołączą do Hall of Fame wcześniej, niż Iron Maiden. Jak widzimy, świat nie jest sprawiedliwy. 

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.