Rockowi muzycy na szczycie listy najlepiej zarabiających w 2018 roku

Joanna Chojnacka
05.12.2018 16:20
U2|undefined Fot. Rex Features/East News

Wśród najlepiej zarabiających muzyków w 2018 roku znalazły się także gwiazdy rocka. Sprawdź, kto najbardziej wzbogacił się dzięki swojej muzyce w ostatnim czasie.

Płyty, internetowy streaming, koncerty, prawa autorskie, zespołowy merch i sygnowane gadżety. Jak widać artyści dawno przestali zarabiać na samej muzyce i szukają coraz to nowych źródeł dochodu. Przy okazji prezentują swoim fanom szeroką ofertę produktów, które każdy wielbiciel danej kapeli będzie chciał nosić lub postawić na półce. Magazyn "Forbes" po raz kolejny podliczył muzyków światowej sławy i sprawdził, ile zarobili w mijającym, 2018 roku.

Najlepiej zarabiający muzycy 2018 roku

Na liście przodują wykonawcy z Wielkiej Brytanii. Co ciekawe w pierwszej dziesiątce nie zabrakło rockowych wykonawców, co po raz kolejny udowadnia niedowiarkom, że rock ma się nadal świetnie, a ludzie ciągle chętnie go słuchają. Na pierwszym miejscu widzimy grupę U2, która przez ostatni rok zarobiła aż 118 milionów dolarów, zaraz za ekipą Bona uplasował się Coldplay. Całkiem niezły wynik należy też do Guns N' Roses, którzy zajęli 8. miejsce w rankingu i Rogera Watersa, rockowego dinozaura, który w skali ostatniego roku wzbogacił się o 68 milionów zielonych. 

  1. U2 (118 milionów dolarów)
  2. Coldplay (115,5 milionów dolarów)
  3. Ed Sheeran (110 milionów dolarów)
  4. Bruno Mars (100 milionów dolarów)
  5. Katy Perry (83 milionów dolarów)
  6. Taylor Swift (80 milionów dolarów)
  7. Jay-Z (76,5 milionów dolarów)
  8. Guns N' Roses (71 milionów dolarów)
  9. Roger Waters (68 milionów dolarów)
  10. Sean "P. Diddy" Combs (64 milionów dolarów)

Rok temu to P. Diddy królował na liście. Z kolei gwiazdy, które nie powtórzyły swojego zeszłorocznego sukcesu to np. Drake czy The Weekend

Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.