Rush wyda koncertowe DVD

Magda Słomka
21.09.2015 16:02
Rush wyda koncertowe DVD Fot. LFI / Photoshot / REPORTER / East News

Już niebawem będziecie mogli we własnym domu poczuć się, jakbyście uczestniczyli w występie kanadyjskiej grupy. Kiedy ukaże się wydawnictwo „R40 Live”?

Premiera koncertowego krążka zespołu Rush w wersji DVD i CD, zaplanowana jest na 20 listopada 2015 roku. Będzie to zapis dwóch występów kapeli, które odbyły się 17 i 19 czerwca 2015 roku w Toronto.

Co znajdziecie na albumie? Trzygodzinne wideo m.in. z utworami, które nie były wykonywane wcześniej na koncertach lub nigdy nie zostały zarejestrowane na filmie.

Pierwszy klip promujący koncertowe wydawnictwo ukaże się 25 września 2015 roku i będzie to wideo z wykonaniem utworu „Roll The Bones”.

Grupa udostępni występy zarejestrowane w rodzinnym mieście pierwszy raz od 20 lat – krążek z zapisem koncertu zagranego w ramach trasy „Test For Echo” w Molson Canadian Amphitheatre został wydany w 1997 roku. Był to następca albumu live „Exit… Stage Left” z Massey Hall zarejestrowanego w 1980 roku.

W marcu 2015 roku menedżer Kanadyjczyków, Ray Daniels, wspomniał o tym, że odbyta już trasa koncertowa Rush po Ameryce Północnej może być ostatnią w karierze kapeli. Informacja nie została jednak potwierdzona. Głos w sprawie zabrał gitarzysta zespołu, Alex Lifeson:

Nasza najbliższa trasa będzie pożegnalną. Mam z tego powodu mieszane uczucia. Z jednej strony jest mi przykro, z drugiej czuję ulgę. 40 lat to kawał czasu grania na żywo.

Przyczyną tego stanu rzeczy jest zdrowie Neila Pearta. Muzyk cierpi na chroniczne zapalenie ścięgien oraz problemy z barkami. Nie oznacza to zakończenia kariery Rush. Lifeson potwierdził, że grupa dalej będzie występować na żywo podczas pojedynczych koncertów.

Neil Peart wyznał też, że jest rozdarty: z jednej strony uwielbia koncertować, z drugiej – nie chce zostawiać w domu swoich bliskich, a w szczególności 5-letniej córki Olivii.

Czekacie na wydawnictwo „R40 Live”?

Magda Słomka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.