Sabaton: Na albumie „The Last Stand” połączyliśmy kawałki historii

Aleksandra Degórska
18.08.2016 10:47
|north Fot. Antyradio.pl

Czy tematy poruszane na nowej płycie są w jakiś sposób ze sobą związane i czy możemy spodziewać się utworu o polskim zabarwieniu? O tym wszystkim opowiedzieli muzycy Sabatonu w wywiadzie dla Antyradio.pl!

19 sierpnia 2016 roku na sklepowe półki trafi krążek „The Last Stand”, który będzie następcą płyty „Heroes” z 2014 roku. Z tego wydawnictwa pochodzą single „The Lost Battalion”, który dotyczy „zagubionego batalionu”, czyli dziewiątej kompanii z amerykańskiej 77 Dywizji oraz „Blood of Bannockburn” opowiadający o bitwie pod Bannockburn z 1314 roku.

Za produkcję tego krążka ponownie odpowiedzialny jest Peter Tägtgren i ten wybór był całkiem naturalny. Jak twierdzą muzycy Sabatonu jego brat produkował wcześniejsze krążki zespołu i Peter zawsze kręcił się w studiu. Od czasów tworzenia płyty „Carolus Rex” stał się pełnoetatowym producentem zespołu.

Pär Sundström w specjalnym wywiadzie dla Antyradio.pl przyznał, że bardzo sobie ceni tego współpracownika:

Dobrze się z nim współpracuje. Mieszkamy niedaleko siebie, jesteśmy zaznajomieni z jego twórczością, więc znaliśmy go już dużo wcześniej. Jest takim lokalnym bohaterem. Dorastaliśmy po sąsiedzku, więc mamy podobny background, mamy wiele wspólnego.

Również Joakim Brodén zwrócił uwagę na to, że ponowny wybór Petera był jedną z najlepszych decyzji jaką podjęli:

Gdy mówimy o producentach, mieszka on 45 minut samochodem i jest jednym z najlepszych metalowych producentów na świecie, więc decyzja była dla nas bardzo łatwa. To co mi się w nim podoba - zawsze stale przesuwa granice. Panikował mówiąc: „Nagraliśmy dobre płyty - „Carolus Rex” i „Heroes”, co mamy teraz robić, żeby nie brzmiało tak samo?” To oznacza, że mu zależy i za to go cenię.

W specjalnym wywiadzie dla Antyradio.pl Joakim Brodén oraz Pär Sundström opowiedzieli o tym czy Sabaton zdecydował się na konceptualny album i czy na krążku pojawi się polski akcent:

Różnorodność tematyczną podkreśla również okładka płyty, która przedstawia żołnierzy z różnych okresów historycznych takich, jak spartańskich hoplitów czy samurajów.

Jak podkreślił Joakim Broden grafika jest ściśle związana z tym, co w niej się znajduje:

Chcieliśmy poprzez okładkę pokazać, że na albumie poruszane są różne tematy dotyczące różnych epok. Uważam, że jest to najlepsza jak dotąd okładka.

Sabaton jest w trakcie trasy koncertowej, na której oczywiście wykonuje materiał z nowej płyty. Zespół często odwiedza Polskę i już 28 sierpnia 2016 zagra podczas Czad Festival oraz 29 sierpnia 2016 we Wrocławiu w ramach Rock For Freedom.

W kolejnej odsłonie wywiadu dla Antyradio.pl dowiecie się co sprawia, że Sabaton wraca do Polski i jak muzycy oceniają obecny stan przemysłu fonograficznego.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.