Sabaton: Nasze piosenki mają więcej sensu [VIDEO]

Urszula Drabińska
19.01.2015 15:15
Sabaton: Nasze piosenki mają więcej sensu [VIDEO] Fot. antyradio.pl

Dlaczego Sabaton śpiewa o historii? To ich sposób na popularność? Posłuchajcie też, co muzycy mówią o najnowszym krążku, „Heroes”.

W styczniu 2015 roku Sabaton przyjechał do Polski, by zagrać 4 koncerty: w Poznaniu wystąpił 20 stycznia, a w Krakowie, Warszawie i Wrocławiu – odpowiednio 22, 23 i 24 stycznia. Muzycy tak zapraszali polskich fanów na te występy:

Mamy nadzieję, że zobaczymy Was podczas trasy. Przyjeżdżamy z naszą największą produkcją jak do tej pory. To będą absolutnie zdumiewające występy. Mamy nadzieję, że zobaczymy najwięcej osób, jak to tylko możliwe.

Jako supporty wystąpiły: Delain, Battle Beast oraz Frontside. Zobaczcie w naszej galerii, jak było 23 stycznia na warszawskim Torwarze!

 

Przy okazji wizyty w naszym kraju zapytaliśmy wokalistę Joakima Brodéna i basistę Pära Sundströma o kilka rzeczy. Jak pracowało im się nad ostatnim albumem z nowymi muzykami (Chrisem Rörlandem, Thobbe Englundem i Hannesem van Dahlem) oraz starym producentem, Peterem Tägtgrenem? Jakie historie, oprócz tej o Witoldzie Pileckim w piosence „Inmate 4859”, znalazły się na płycie?

W zespole Joakim odgrywa pierwsze skrzypce: pisze większość tekstów, komponuje muzykę. Co na to współzałożyciel zespołu, Pär? W drugiej części naszego wywiadu znajdziecie również odpowiedź na pytanie, dlaczego zakochali się w historii oraz dlaczego ich piosenki mają więcej sensu.

Wiedzieliście, że mama wokalisty pochodzi z Czech? To dlatego frontman Sabatonu tak lubi piwo! Jakie najbardziej?

Trudno ukryć, że ten szwedzki zespół stał się powszechnie znany w Polsce po tym, jak zaśpiewali o bitwie pod Wizną w utworze „40:1”. Potem była jeszcze piosenka „Uprising” o Powstaniu Warszawskim, do której teledysk kręcili w naszym kraju. Czy to ich sposób na popularność?

Na koniec Joakima i Pära spytaliśmy, o czym będzie ich następna płyta.

Urszula Drabińska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.