Sabaton rozstał się z gitarzystą

Jakub Gańko
26.07.2016 12:18
Sabaton rozstał się z gitarzystą Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Smutna wiadomość dla fanów szwedzkich heavymetalowców. Z grupy odszedł Thobbe Englund. Przeczytajcie oświadczenie zespołu.

Gitarzysta dołączył do szeregów grupy w 2012 roku i zagrał na dwóch krążkach: „Heroes” z 2014 roku oraz zaplanowanym na 19 sierpnia 2016 „The Last Stand”. Englund wystąpi jeszcze z Sabatonem na letnich koncertach, po czym pożegna się z zespołem na występie w ramach Sabaton Open Air w rodzinnym mieście zespołu, Falun.

Sabaton poinformował o tym smutnym fakcie za pośrednictwem swojego oficjalnego profilu na Facebooku, ale jednocześnie zapewnił fanów, że nie wpłynie to na jego dalszą działalność i że dołączy do niego nowy instrumentalista. Muzycy życzyli gitarzyście wszystkiego najlepszego i powodzenia w przyszłości, a także podziękowali za spędzony razem czas zarówno na scenie, jak i poza nią.

Oto oficjalne oświadczenie Thobbe Englunda:

Drodzy przyjaciele!

Dziś postanowiłem ogłosić moje rozstanie z Sabatonem.

Wielu pewnie spyta: dlaczego?

- Jest jedna rzecz, w którą wierzę: zawsze powinniśmy słuchać naszego serca.

W ostatnich latach zdałem sobie sprawę, co uczyniłoby mnie naprawdę szczęśliwym i spełnionym - poszerzanie mojej własnej kreatywności w połączeniu z nieco spokojniejszym życiem, w którym nie musiałbym jeździć po całym świecie z prędkością światła.

Niestety, w rezultacie nie będę mógł spotkać się z Wami wszystkimi, co mnie zasmuca i będę bardzo za Wami tęsknił. Ale wciąż będę zajmował się muzyką i już układam plany na przyszłość.

Muzyk zapewnił, że poprzez lata wspólnych występów z Sabatonem koledzy z zespołu stali się dla niego jak bracia. Również towarzysząca grupie ekipa techniczna zapadła mu w pamięć i wspólnie wykształcili więź, której już się nie da przerwać. Englund zakończył swoją wiadomość pozytywnym przesłaniem, według którego bracia i siostry są przyjaciółmi na całe życie, a wszystkich ich czeka świetlana przyszłość.

Tymczasem premiera 8. płyty Sabatonu bez zmian ma się odbyć 19 sierpnia 2016 roku. Zespół udostępnił już dwa single, które ją promują: „Blood of Bannockburn” oraz „The Lost Battalion”. Za produkcję wydawnictwa odpowiedzialny jest Peter Tägtgren. Polscy fani będą mieli okazję usłyszeć grupę 28 sierpnia 2016 na Czad Festival oraz dzień później we Wrocławiu w ramach Rock For Freedom.

Będziecie tęsknić za Thobbe Englundem?

Jakub Gańko Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.