Satriani twierdzi, że Chickenfoot już nie wróci

Magda Słomka
12.06.2015 14:54
Satriani twierdzi, że Chickenfoot już nie wróci Fot. Owen Sweeney / Rex Features / East News

Według gitarzysty supergrupa, w której skład wchodzą muzycy z Van Halen i Red Hot Chili Peppers więcej nie nagra żadnego albumu. Z jakiego powodu?

Joe Satriani, Sammy Hagar, Michael Anthony i Chad Smith są zbyt zajęci innymi projektami, by kontynuować współpracę. Zespół nie wydał płyty od czterech lat. Ostatni studyjny krążek artystów to „Chickenfoot III” pochodzący z 2011 roku.

Gitarzysta powiedział, że muzycy nie poczynili żadnych postępów w sprawie premierowego albumu grupy. Według niego ta sytuacja się nie zmieni.

Wydaje się, że wszystko jest już skończone. Ostatnich kilka lat spędzonych na próbach stworzenia czegoś razem nic nie dało – to było niemożliwe. Po prostu niemożliwe. Każdy z nas na swój sposób tego chciał, ale harmonogramy knuły przeciwko nam spisek.

Artysta zdradził, że brakuje mu Chickenfoot pod względem uczestnictwa i współpracy z takimi, a nie innymi osobami. Satriani rozważa granie z kapelą w innym, zmienionym składzie, ale przyznał, że gdyby tak się stało, „byłoby mu naprawdę smutno”...

Nie da się jednak ukryć, że Joe żywi pewną urazę do kolegów z kapeli.

Wydaje mi się, że to ja zawsze byłem tym, który walił do ich drzwi mówiąc: „Musicie wyjść i nagrać kolejną płytę. Zróbmy to!”.

Najwyraźniej jego prośby nie wystarczyły...

Już w 2014 roku Sammy Hagar powiedział, że lubi czuć się jak zwycięzca. Rejestracja nowej płyty z supergrupą, wcale nie dałaby mu szansy na triumf...

Kocham tworzyć muzykę. Ale robienie tego na poziomie Chickenfoot oznacza wydanie pół miliona dolarów na płytę. Piszemy i nagrywamy przez sześć miesięcy - to bardzo dużo pracy. Jeśli nie sprzedalibyśmy wielu płyt – bylibyśmy rozczarowani. Nie lubię być rozczarowany. Lubię wygrywać.

Jest coś, co sprawia, że Satriani może choć na chwilę zapomnieć o smutkach – jego nowy instrumentalny krążek, który promuje utwór „On Peregrine Wings”!

Chcecie zagłębić się w dziełach zespołów złożonych z samych znanych i doświadczonych muzyków? Już nie musicie szperać i poszukiwać - sprawdźcie 20 najlepszych supergrup według serwisu Antyradio.pl!

Liczyliście na nową płytę Chickenfoot?

Magda Słomka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.