Scorpions wydał singiel "Peacemaker". Znamy datę premiery nowego albumu

05.11.2021 12:18
Scorpions Fot. materiały prasowe Universal Music Polska

Jak brzmi najnowszy singiel Scorpions, który zapowiada album "Rock Believer"? Czy to będzie kolejny hit zespołu?

Scorpions podzielił się nowym singlem zatytułowanym "Peacemaker". Utwór zapowiada nadchodzący album kapeli "Rock Believer", który ukaże się całkiem niedługo, bo 25 lutego 2022 roku. Posłuchajcie, jak brzmi najnowszy singiel od grupy Scorpions.

Polecamy

Scorpions wydał singiel "Peacemaker". Znamy datę premiery nowego albumu

W informacji dotyczącej "Peacemaker" możemy przeczytać, że to symboliczny numer, w którym Scorpions próbują pokazać swe muzyczne DNA w świeżym muzycznym wydaniu. Jak brzmi najnowszy utwór niemieckiej legendy?

Za muzykę odpowiadają Rudolf Schenker i Paweł Mąciwoda. Klaus Meine opowiedział, jak powstał utwór "Peacemaker", do którego stworzył tekst:

Pierwsze, na co wpadłem to fraza „Peacemaker peacemaker, Bury the undertaker”. Bawiłem się różnymi słowami. Wiele osób umierało i wciąż umiera z powodu COVID, wojen i innych bezsensownych zbrodni. Pomyślałem więc, że grabarz (undertaker) musi mieć sporo nadgodzin, ale w spokojniejszym świecie, po pandemii, przyjdzie czas panowania rozjemcy (peacemaker). Taka wizja bardzo do mnie przemawia.

Nowy album Scorpions zatytułowany "Rock Believer" ukaże się 25 lutego 2022 roku. Również pod hasłem „Rock Believer” odbędzie się trasa, w ramach której w marcu i kwietniu 2022 roku Scorpions da serię koncertów w Planet Hollywood Resorts & Casino w Las Vegas. Później zespół zawita do Europy, w tym do Polski. 28 maja 2022 roku Scorpions zagra w Tauron Arenie Kraków.

Polecamy

Na trasie Scorpions supportować będzie Wolfgang Van Halen, syn Eddie Van Halen, ze swoim zespołem Mammoth WVH.

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.