Seksistowski efekt gitarowy od muzyka Steel Panther. Firma wycofała kontrowersyjny produkt ze sprzedaży

Aleksandra Degórska
11.07.2018 14:35
Steel Panther|undefined Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Satchel chyba tym razem przesadził i nieźle mu się dostało od kobiet z branży muzycznej.

Steel Panther słynie z tego, że lubi prowokować, muzycy często udają maczo, ślinią się na widok ładnych kobiet, które chętnie wskakują na scenę i pokazują, co mają pod bluzką. Czy zatem kogoś dziwi, że gitarzysta zespołu, Satchel, postanowił nazwać nowy efekt gitarowy TonePrint duńskiej firmy TC Electronic... Pussy Melter? Mimo wszystko tym razem trochę przesadził.

Taka nazwa nie spodobała się wielu muzykom, którzy uważają, że jest to bardzo seksistowskie. TC zaczął reklamować swój produkt 9 lipca 2018 w następujący sposób:

Gdy spotkaliśmy się z gitarzystą Steel Panther, miał on tylko jeden warunek: chciał, żeby brzmienie było tak mokre, jak dziewczyny w pierwszym rzędzie na koncercie.

Seksistowski efekt gitarowy od muzyka Steel Panther

TC jednak przerwał kampanię reklamową ze względu na negatywny odzew, szczególnie ze strony kobiet w przemyśle muzycznym. Jessica Fennelly stworzyła nawet petycję, by usunąć produkt ze sprzedaży i już zdobyto 660 podpisów. Między innymi w akcji zaangażowały się  Raphaelle Standell-Preston  z Braids czy  Michelle Zauner z Japanese Breakfast.

Kobiety osiągnęły swój cel, bo produkt rzeczywiście zniknął ze sklepu firmy - co więcej TC postanowił przeprosić za to zajście tłumacząc, że Steel Panther to zabawny glammetalowy zespół i firma chciała poprzez swój produkt utrzymać klimat związany z twórczością tej grupy:

Nie mieliśmy intencji nikogo obrazić, chcieliśmy pokazać fanom Steel Panther sprzęt do gitar, który powstał we współpracy z Satchelem. Dostrzegliśmy, że materiał był niewłaściwy i usunęliśmy TonePrint z naszej aplikacji i usuniemy jak najszybciej go ze strony internetowej. Bardzo przepraszamy.

Seksistowskie traktowanie kobiet w przemyśle muzycznym

Gdy oskarżono słynnego hollywoodzkiego producenta Harveya Weinsteina o molestowanie seksualne aktorek rozpoczęła się fala, którą ciężko zatrzymać. Również kobiety z biznesu muzycznego zaczęły opowiadać swoje historie. Alice Glass oskarżyła lidera Crystal Castles o gwałt i znęcanie się. Również Twiggy Ramirez z zespołu Marilyn Manson usłyszał zarzut gwałtu.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.