Twiggy Ramirez wyrzucony z zespołu Marilyn Manson

Maciej Koprowicz
25.10.2017 11:19
Twiggy Ramirez wyrzucony z zespołu Marilyn Manson Fot. Romana Makówka/Antyradio.pl

Basista został oskarżony o gwałt i inne akty przemocy przez swoją byłą partnerkę, Jessickę Adams.

Jeordie White, bo tak naprawdę nazywa się Twiggy Ramirez, występował w zespole Marilyna Mansona w latach 1993-2002 i wrócił do składu w 2008 roku. Udzielał się też w wielu innych projektach – grał na basie w A Perfect Circle, koncertował z Nine Inch Nails, a obecnie jest liderem własnego zespołu Goon Moon.

Muzyk przez wiele lat był związany z wokalistką alternatywnego zespołu Jack Off Jill, Jessicką Adams. Po ponad 20 latach artystka przyznała, że ich relacje miały bardzo toksyczny charakter. White okazywał chorobliwą zazdrość, bił i dręczył dziewczynę, a pewnego wieczoru siłą zmusił do odbycia stosunku seksualnego.

Adams opisała swoje dramatyczne przeżycia u boku Jeordiego White’a na swoim facebookowym profilu. Stwierdziła, że opowiedziała o gwałcie dopiero teraz, ponieważ przedstawiciele biznesu muzycznego mieli ją zmuszać do milczenia pod groźbą zniszczenia muzycznej kariery.

Do zarzutów stawianych swojemu basiście odniósł się w mediach społecznościowych sam Brian Warner, czyli Marilyn Manson.

Wiedziałem, że Jessicka i Jeordie byli w związku lata temu i uważałem i nadal uważam Jessickę za moją przyjaciółkę. Nie wiedziałem nic o tych zarzutach aż do niedawna i jest mi przykro z powodu oczywistego cierpienia Jessicki.

Nie trzeba było długo czekać na bardziej zdecydowaną reakcję Mansona. Na swoim Twitterze ogłosił, że Twiggy Ramirez został zwolniony z grupy.

Zdecydowałem, że Jeordie White nie będzie już członkiem zespołu Marilyn Manson. Będzie zastąpiony przed nadchodzącą trasą. Życzę mu dobrze.

To trudny czas dla zespołu Marilyn Manson, który 6 października wydał swój 10. studyjny album, „Heaven Upside Down”. 22 października 2017 po ciężkiej chorobie zmarł Scott Putesky, gitarzysta formacji na trzech pierwszych płytach, który występował w niej pod pseudonimem Daisy Berkowitz.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.