Twiggy Ramirez wyrzucony z zespołu Marilyn Manson

Maciej Koprowicz
25.10.2017 11:19
Twiggy Ramirez wyrzucony z zespołu Marilyn Manson Fot. Romana Makówka/Antyradio.pl

Basista został oskarżony o gwałt i inne akty przemocy przez swoją byłą partnerkę, Jessickę Adams.

Jeordie White, bo tak naprawdę nazywa się Twiggy Ramirez, występował w zespole Marilyna Mansona w latach 1993-2002 i wrócił do składu w 2008 roku. Udzielał się też w wielu innych projektach – grał na basie w A Perfect Circle, koncertował z Nine Inch Nails, a obecnie jest liderem własnego zespołu Goon Moon.

Muzyk przez wiele lat był związany z wokalistką alternatywnego zespołu Jack Off Jill, Jessicką Adams. Po ponad 20 latach artystka przyznała, że ich relacje miały bardzo toksyczny charakter. White okazywał chorobliwą zazdrość, bił i dręczył dziewczynę, a pewnego wieczoru siłą zmusił do odbycia stosunku seksualnego.

Adams opisała swoje dramatyczne przeżycia u boku Jeordiego White’a na swoim facebookowym profilu. Stwierdziła, że opowiedziała o gwałcie dopiero teraz, ponieważ przedstawiciele biznesu muzycznego mieli ją zmuszać do milczenia pod groźbą zniszczenia muzycznej kariery.

Do zarzutów stawianych swojemu basiście odniósł się w mediach społecznościowych sam Brian Warner, czyli Marilyn Manson.

Wiedziałem, że Jessicka i Jeordie byli w związku lata temu i uważałem i nadal uważam Jessickę za moją przyjaciółkę. Nie wiedziałem nic o tych zarzutach aż do niedawna i jest mi przykro z powodu oczywistego cierpienia Jessicki.

Nie trzeba było długo czekać na bardziej zdecydowaną reakcję Mansona. Na swoim Twitterze ogłosił, że Twiggy Ramirez został zwolniony z grupy.

Zdecydowałem, że Jeordie White nie będzie już członkiem zespołu Marilyn Manson. Będzie zastąpiony przed nadchodzącą trasą. Życzę mu dobrze.

To trudny czas dla zespołu Marilyn Manson, który 6 października wydał swój 10. studyjny album, „Heaven Upside Down”. 22 października 2017 po ciężkiej chorobie zmarł Scott Putesky, gitarzysta formacji na trzech pierwszych płytach, który występował w niej pod pseudonimem Daisy Berkowitz.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.