Serj Tankian: Nowa płyta to zwrot w muzyce SOAD

Urszula Drabińska
15.04.2015 10:44
Serj Tankian: Nowa płyta to zwrot w muzyce SOAD Fot. Face to Face / Reporter / East News

Frontman System of a Down potwierdził, że mają materiał akceptowany przez wszystkich muzyków.

Serj Tankian w wywiadzie dla spin.com opowiadał głównie o ludobójstwie Ormian w Imperium Osmańskim podczas I wojny światowej. Dziennikarze są jednak nieubłagani, podczas rozmowy padło więc również pytanie o powstający bardzo powoli, pierwszy od 10 lat album System od a Down.

Jesteśmy znów otwarci na pracę ze sobą i mamy materiał, który jest akceptowany przez wszystkich. Nie mamy ustalonego żadnego terminu ani żadnych innych informacji, którymi moglibyśmy się podzielić. Zgadzamy się w jednym – to będzie przeskok w porównaniu z tym, co robiliśmy wcześniej.

Zarówno on sam, jak i gitarzysta Daron Malakian przynieśli w końcu na jedną z prób dźwięki, które spodobały się reszcie zespołu. Czekamy, co z tego wszystkiego wyjdzie…

Pamięć o ludobójstwie sprzed wieku

Tymczasem System of a Down rusza w trasę „Wake Up The Souls”. Podczas niej po raz pierwszy w historii muzycy zagrają w kraju swoich przodków. Aby upomnieć się o ofiary zbrodni sprzed 100 lat, 23 kwietnia 2015 roku wystąpią w Erewaniu w Armenii.

Wokalista zaangażował się również w stworzenie filmu „1915”. Opowiada on historię reżysera Simona, który chce wystawić na deskach jednego z teatru Los Angeles sztukę, aby uhonorować ofiary tragedii, o której zapomniano i której zaprzeczano przez sto lat. Wywołuje to fale protestów, zaczynają się także dziać dziwne rzeczy. Realizacja misji, którą wyznaczył sobie twórca, jest zagrożona. Obraz trafi na ekrany amerykańskich kin już 17 kwietnia 2015 roku.

1915-movie
Urszula Drabińska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.